Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek altatásban volt mandula...

Akinek altatásban volt mandula műtétje, kérdezhetek?

Figyelt kérdés
Azt mondta az anesztes hogy ugye miután elaltattak intubálni fognak.Minden műtétnél ébresztés előtt veszik ki a csövet ,de mivel nekem a torkomat műtik csak ébredés után tudja kivenni.Rettegek mert azt mondta hogy pár mp-ig olyan lesz mintha fuldokolnék és utána nagyon fogok köhögni.Ez másnál is így volt?Leírnátok hogy zajlott az ébredés....nagyon félek.
2014. jún. 16. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ébredéskor vették ki, és hidd el nekem, még olyan komában leszel bár ébreszteni fognak, és hallani fogod,hogy a nevedet mondják, de cső kivételnél inkább olyan érzésed lesz mintha hányni akarnál. Nekem még félre is tolták a fejem, és hallottam, hogy mondja a nővér, hogy nyugodtan hányjak ha kell. De nem fuldokoltam. Te sem fogsz..Köhögni sem fogsz igazán..
2014. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, jó kezekben leszel! Tényleg elég kellemetlen, de gondolj arra, hogy a te érdeked.
2014. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én általános iskolás voltam, amikor kivették, de nem emlékszem ilyen csöves dologra. Valószínűleg azért, mert még annyira kómás voltam. Arra emlékszem, hogy a nővér durván ébresztgetett (legalábbis akkor annak éreztem), és mondta, hogy ébredjek fel, fel kell kelnem, itt van ez, nyugodtan köhögjem föl; és tényleg felköhögtem ilyen véres váladékot. Bár az ébredés jobban megviselt, legalábbis szívesebben aludtam volna még egy kicsit. :)
2014. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy kicsit megnyugtattatok:-)Így is nagyon félek a műtéttől meg ami utána lesz,és akkor még ilyenekkel ijesztgetnek.
2014. jún. 16. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Az emberek jó része nem is emlékszik rá, amikor kihúzzák a tubust műtét után. Másrészt a "fuldoklás" kicsit erős kifejezés - az intenzív osztályon közvetlenül a lélegeztetőgépről való levétel előtt (a leszoktatás utolsó lépéseként) hagyják a beteget ép tudattal spontán lélegezni a tubus végén, hogy biztosak legyenek benne, ki fogja bírni gép nélkül. Ők is jól viselik, pedig az nem pár másodperc. Nyugodj meg.
2014. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!