Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha mononukleózisom van, akkor...

Ha mononukleózisom van, akkor abba kell hagynom az antibiotikum szedését?

Figyelt kérdés
Kiütéseim lettek tőle...
2014. jún. 21. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
A mononukleózist vírus okozza, így aztán értetlenül állok az előtt, ha neked erre antibiotikumot írtak fel. Ha meg allergiás vagy rá, akkor pláne abba kell hagyni.
2014. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-es: sokszor azt hiszik torokgyulladás. Nekem is felírtak antibiotikumot rá...

Biztosn monod van?? Mert akkor orvosnak le kéne állítani antibiotikumról.

2014. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanezt mondták: garatgyulladás, tüszős mandula, stb. és említették hogy lehet mono. Utána olvastam hogy mi is az, és biztos vagyok benne hogy monom van. Szerintem abbahagyom a szedést, mert úgysem jó rá... Viszket mind a két lábam a combomtól a vádlimig.
2014. jún. 22. 08:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Orvosi utasítás nélkül soha nem szabad abbahagyni az antibiotikum szedését. Menj vissza az orvosodhoz! Ha mégis baktériumos a fertőzés, az abbahagyással szépen kinevelsz egy rezisztens törzset, amire soha többet nem fog hatni az az antibiotikum és egyik hasonló sem.

Menj vissza az orvosodhoz és beszéld meg ezt vele, számolj be a viszketésről is.

2014. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen ügyes lenne Kovács Mariska, ha sikerülne neki szombatról vasárnapra kinevelnie egy rezisztens törzset, és ezzel pusztulásba dönteni az emberiséget. Az allergiás reakciók viszont rendkívül kellemetlenek, és súlyosak is lehetnek.
2014. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jobb, ha tudod, drága utolsó, hogy pontosan így keletkeznek az adott antibiotikumra rezisztens törzsek. Úgy, hogy nem kezelik ki teljesen a fertőzést, hanem menet közben abbahagyják vagy szüneteltetik, és így hagynak időt a baktériumoknak az adaptálódásra. Ez pont ennyire egyszerű. Ezért szokták mondani, hogy antibiotikum szedését nem szabad az orvos utasítása nélkül abbahagyni. Nagyon durva allergiás reakció esetén nyilván igen, de ez még nem annak tűnik nekem.
2014. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
De nem egyedileg, hanem tömegesen. A kérdező most saját magával van elfoglalva, és nem a világ egészségügyének problematikájával, szerencsére az orvostudomány amúgy is fejlődik, hogy kezelni tudja az antibiotikumokra rezisztenssé váló törzseket. Látogass meg egy csalánmezőt, aztán utána döntsd el, hogy ez az allergiás reakció még elfogadható-e vagy mégsem a beteg aktuális állapota szempontjából. És még rosszabbodhat is, hiszen a reakció arra utal, hogy a szervezete nem tolerálja az adott vegyületet.
2014. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A bélflórámat is tönkrevágta...
2014. jún. 22. 13:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyedileg. Én egyáltalán nem beszéltem a világ problémáiról, arról te beszélsz (de megjegyezném, hogy a világ problémái pontosan ezekből az egyéni döntésekből alakulnak ki). Én arról beszélek, hogy ebben az 1db kérdezőben lesz egy nagy csapat olyan baktérium, aminek már volt ideje adaptálódni és nem fog reagálni erre a szerre többé. Ehhez nem kell az, hogy a világ többi része mit csinál. Ehhez egyetlen egy darab szaporodási ciklus kell ebben az egy darab kérdezőben.


Ha a kérdező súlyosnak érzi az allergiás reakciót (ha egyáltalán az), akkor forduljon nyugodtan az ügyelethez és kérjen tanácsot, de ne hagyja abba magától csak úgy.

2014. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!