Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Metformint szedők, fogyott...

Metformint szedők, fogyott valaki ettől a gyógyszertől, akinek nagyobb súlyfeleslege volt?

Figyelt kérdés
Nekem most lett biztos, hogy sajnos glükóztolerancia zavar van és menstruációs ztavar is. A hormonok egyébiránt rendben vannak, és nincs pcom se, viszont van 40 kiló súlyfeleslegem, az orvos azt mondta, hogy mindez a nagy feleslegtől van, és azért kell szednem ezt, mert akkor lefogyok tőle, kinek milyen tapasztalatai vannak?

2014. jún. 25. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A Metformin önmagában nem szokott elég lenni. Inzulinrezisztenciára specializálódott diétát kellene tartanod, az orvosnak megmondani, hogy hány gramm szénhidrátot ehetsz egy nap, és ezt egy dietetikussal megbeszélni. Egyébként ez nem fogyasztószer, csak serkenti a sejtjeidet arra, hogy jobban érzékeljék az inzulint, azaz csökkenti a magas inzulinszintet, és megvéd attól, hogy később esetleg cukorbetegséged legyen.

Viszont: azt érdemes tudni, hogy a nagy súlyfelesleg okozhat glükózintoleranciát. A zsírszövet olyan hormonokat termel, amely a sejtjeidet érzéketlenebbé teszi az inzulinra. Lehet, hogyha azt a 40 kg felesleget leadnád, akkor az inzulinszinted is helyrejönne. Ehhez kellene neked egy jó diéta a Metforminnal, és sport.

Bocsánat, hogy kívülállóként válaszoltam :)

2014. jún. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia köszönöm a választ :) igen, sajnos az orvos nem mondta nekem, hogy milyen diétát kellene tartanom.

Honnan tudja azt meghatáozni, hogy hány gramm szénhidrát kell egy nap, és miből kell felvenni?

Az a durva, hogy a terhelésesen is rendben volt a cukrom, és az éhgyomrim is mindig, csak épp az az inzulin index vagy micsoda az volt kilengős.

Az biztos, hogy a nagy súlyfelesleg okozza ezt, mert előtte nem volt soha ilyen problémám, és szinte napszakra pontosan jött mindig, most sajnos hol így hol úgy érkezik.

Nem kell akkor metforminozni ezentúl mindig, csak amíg lefogyni sikerült?

2014. jún. 26. 22:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, az szerintem attól függ, hogy javulnak-e az értékeid vagy sem. Azt, hogy hány gramm szénhidrát kell, azt az nemedből, korodból, az életviteledből tudja megállapítani, azt is belekalkulálva, hogy fogyni szeretnél. Azt, hogy milyen szénhidrátokat kell, mennyit és mikor enned, ebben dietetikus tud segíteni, én sajnos nem vagyok kompetens, de mindennek teljes kiőrlésűnek kell lennie, és a cukrot száműzni kell. Helyette pl. xilitet lehet használni. Egyébként nyilván orvosa válogatja, hogy hogy írja fel a gyógyszert, én csak egy lelkes orvostanhallgató vagyok, és én ezt hallottam/tanultam a Metforminról. Persze nem megkérdőjelezni szeretném az orvost, csak megosztottam, amit gondolok :)
2014. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!