Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, ha az ismerősöm...

Mit tegyek, ha az ismerősöm nem mer elmenni HIV szűrésre, mert fél, hogy fertőzött?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Segítséget kérnék, nagyon fontos lenne és most légyszíves ne jöjjenek egyesek azzal, hogy ,Fúj meleg' stb. Van egy meleg ismerősöm, neki szeretnék segíteni. 3 hónapja volt utoljára szexuális együttléte és az volt neki az első férfival. 51 éves volt a férfi, az ismerősöm 19. Azt mondta, nem védekeztek. Nem is ez a lényeg, hanem amit utána mesélt. Azt mondta, hogy influenza szerű tünetek jelentkeztek nála rá két hétre, nem bírt enni, lázas volt, feküdt egész nap. Én mondtam neki, hogy sürgősen menjen el orvoshoz, mert a tünetek 1-2 hétre rá jelentkeznek, mint egy szimpla megfázás, influenza. Nem élvezett belé a srác meg semmi és főleg orális volt a dolog. Úgy mondta, hogy azon kívül semmit nem vett észre magán, se a nemiszervén nem voltak elváltozások, bőrén se sehol csak az a betegség volt rá két hétre. Viszont van itt egy érdekes dolog, ami számomra elég furcsa és kizárja a HIV dolgot az ismerősöm pedig nem érti. Amikor beszélgettek, akkor a csávó mesélte neki, hogy 2 komoly kapcsolata volt csak és hogy az exei vígan élnek, mert szokott beszélni velük, semmi bajuk. Na most az ismerősöm már sokkal jobban tájékozott a HIV-ről és nem érti, hogy egy HIV negatív személy, hogyan fertőzhet meg HIV-vel egy szintén HIV negatív személyt? Vagy a férfi HIV pozitív volt, és a hordozók nem halnak meg és tünetmentesek csak akinek átadták azon jönnek ki a tünetek? Igazából van benne logika, hogy a férfi negatív volt, mert 51 évesen azért látszania kellene már a tüneteknek, ha a kapcsolatai 30 évesen voltak. Vagy létezik, hogy 20 év tünetmentes szakasza is van a HIV-nek? Nem mer elmenni szűrésre, mert váltig állítja, hogy fertőzött, meg fog halni, már lényegtelen ha egyszer átadták neki stb én meg azt sem tudom mit mondjak már neki. 28/L

2014. júl. 5. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

ha ő nem akar menni, akkor a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fogsz elérni semmit

felnőttember, nem kényszerítheted

2014. júl. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, de azért neki is jobb lenne, mert mondtam neki, hogy mi van ha a férfi is csak szimpla influenzás volt és elkapta, amikor csókolóztak stb, de mindig a legrosszabra gondol ez a baj, hogy jajj akkor most már ennyi, biztosan meg fogok halni.
2014. júl. 5. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha megfertőzödött kap gyógyszert, kezelést! ezt értesd meg vele!!! Ha pedig negatív akkor megnyugodhat.
2014. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, de tudod ő már utána okosodott ki és állandóan a HIV-ről olvas, nap mint nap olvas róla és már ez mánia szerintem, beképzeli vagy nem tudom. Mondjuk az igaz, hogy alapjáraton gyógyíthatatlan, ha egyszer fertőzött lett, ez tény, még a gyógyszerek sem segítenek örökre. Csak ő azt gondolja, hogy mostmár biztosan halott ember, meg olyanokat mondd, ha már valamit elkap, hogy ez a HIV tünete és nála nem évek hanem hetek alatt fog kijönni és hónapok múlva meg fog halni, mert az ő szervezete máshogy reagál a HIV-re, meg ha fáj a feje, akkor azt mondja, hogy ez a HIV okozta agydaganat, lassan jönnek a kelések a bőrén stb. Tiszta mániákus már.
2014. júl. 5. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:

HIV negatív személy nem tud senkit megfertőzni, hiszen a negativitás azt jelenti, hogy nem hordozza a vírust, azaz nincs mit átadni.

Ez az egyik dolog.

A másik az, hogy Magyarországon azért igen kevés HIV fertőzött személy van. A 10 millió emberből kb. 2-3 ezer...

A harmadik az, hogy egy szex során kevesebb mint 1% az esély, hogy ha a partner fertőzött elkapja tőle.

A negyedik meg, hogy ha időben észreveszik, még tudják kezelni és évtizedekig élhet.

2014. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A barátod sz okott járni fogorvoshoz???Lehet ott szedte össze :)))
2014. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha gyógyszert szed akkor az ég világon semmi baja sőt nem is fertőz ésegy idő után ki sem mutatható
2014. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mármint hogy ki szed gógyszert, akivel együtt volt? Nem hiszem, hogy szedett volna.
2014. júl. 7. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!