Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti mennyire hisztek a gyógysze...

Ti mennyire hisztek a gyógyszeriparról terjesztett dolgokban?

Figyelt kérdés

Egy érdekes gondolat foglalkoztat már egy ideje:

"Az orvosoknak és a gyógyszergyáraknak nem üzlet az egészséges ember."


Olvastam különböző cikkeket ezzel kapcsolatban, hogy például rövidesen elítélendő bűncselekmény lesz a kemoterápia alkalmazása. És hogy csak üzlet az egész kemoterápia. (Ebben mondjuk lehet valami, mert néhai édesapám is kapott a tüdejére olyan kemót, ami 5 ml szer volt 0,5 l infúzióba feloldva, és az elszámolási nyilatkozaton az szerepelt:

"0,5 l infúziós oldat: 5-600 Huf"

"5 ml nem_nevezzük_nevén szer: 790 000 Huf")


Testépítő szalonokban kapható fehérjeturmixon is rajta vannak, hogy az egyes összetevőkből pl. 5-600% van benne a napi szükséglet alapján. Meg is kérdeztem, hogy:

- "Ez nem káros?"

Erre az eladó azt mondta:

- "Ez az orvosi kamara által kiadott mérték szerinti %. Az orvosoknak és a gyógyszergyáraknak pedig nem célja, hogy egészséges legyél, mert az egészséges ember nem megy orvoshoz, és nem vesz gyógyszert. Szóval ez a normális, kellő mennyiség." - hozzátette: "Persze nem helyettesíti a kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges táplálkozást."


Mi a véleményetek erről? Szerintetek van ebben valami?

26/F



2014. júl. 11. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Van. Szedsz egy gyógyszernek aminek van egy mellékhatása. A mellékhatásra megint felírnak egy gyógyszert, aminek megint lesz mellékhatása, arra pedig még felírnak új gyógyszereket.

Sajnos ilyen ez a gyógyszeripar - nem az egészségedre, hanem a pénzedre vigyáz azáltal, hogy kifizeted a gyógyszereket.

2014. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Nincs.

Sok embernek nehéz elfogadni, hogy a gyógyszergyárak nem ingyen szórják a gyógyszereket kifelé, hanem profitorientált vállalkozások. Ezért születnek ezek az összeesküvés-elméletek. Nyilvánvalóan amikor az ember bajban van, akkor könnyű felhúzni magunkat azon, hogy "bezzeg az a rohadt gyógyszergyár milyen drágán adja a gyógyszert"


De a kapitalizmus erről szól.

El kell fogadni, hogy a gyógyszergyártásban nagyon sok minden más tudománynál több kutatás van. Ezeket a kutatásokat a gyógyszergyárnak állnia kell. A gyógyszerbiztonsági előírások miatt 10-15 évet kell ülniük egy gyógyszeren, mire kiadhatják. Nagyon gyakran az előállítás is baromi bonyolult. Ugyanakkor a gyógyszergyártók sem szeretnének éhen halni, sőt profitot szeretnének látni a gyógyszerükből, hogy aztán a további gyógyszerek fejlesztését is állni lehessen, meg ők is megéljenek, sőt meggazdagodjanak - ki kérheti ezt számon, hiszen mindenkinek ez a célja, nem??


Ha nagyon drága gyógyszerhez ingyen szeretne jutni a beteg, ez az állam dolga lenne. Az állam dolga a szociális ellátás, nem a gyógyszergyártó cégé. A gyógyszergyártó cég csak egy cég. Profitot akar.


Az meg, hogy bármelyik gyógyszerrel vagy bármelyik ajánlással például meg akarnának mérgezni minket. Ez a nyilvánosság miatt nem lehetséges. Ha valaki akarja, bármelyik gyógyszernek a kutatási papírjait meg tudja szépen nézni, feltéve, hogy van elég egészségügyi és biológiai tudása ahhoz, hogy tudjaé rtelmezni azt, ami benne áll.


Ez egy csomó féltudású emberkének a mániája (mint pl a te eladód is valószínűleg ilyen lehetett). Könnyű úgy nagy kijelentéseket tenni arról, hogy az 5-600% nem veszélyes, amíg valakinek csak egy eladói végzettsége van, ugye, és semmiféle egészségügyi nincs.

2014. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Persze 1, és bizonyára tökvéletlenül élünk +20 évet néhány évtizeddel ezelőtthöz képest. Biztos, hogy a gyógyszeriparnak és az orvostudománynak ehhez semmi köze nincs... :)
2014. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Érdekes ez.2 példa: Én is kaptam kemotherápiát.Összértéke másfél-millió forint volt. Szerinted hogy tudtam volna kifizetni,ha nem a tb fizeti. Az érdekük az,hogy minél kevesebben vegyék igénybe,mert drága. Ja,hogy a gránátalma,meg a búzacsíra,meg a többi tutibiztos gyógymód az nem olyan hatásos? Kit érdekel,ha a páciens abban hisz.Kevesebb nyugdíjat kell kifizetni. Én meggyógyultam a kemótól.

A másik: a terhesvitamin. Amit nyakra főre etetnek a kismamákkal. Eredmény 30 kiló hízás,ami után újabb szerek fognak fogyni a fogyókúrához. Egyetlen országban nem kell terhesvitamint szedni vagy 5 fajtát.Sőt,egyet sem,csak ha nagyon indokolt.Érdek: a gyógyszergyárak támogatása és az orvosok jutaléka.Hogy az a gyerek 5 kilósan fog születni?? Kit érdekel? Majd fogyókúrázik. :-)

2014. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

"Eredmény 30 kiló hízás,ami után újabb szerek fognak fogyni a fogyókúrához. Egyetlen országban nem kell terhesvitamint szedni vagy 5 fajtát.Sőt,egyet sem,csak ha nagyon indokolt."


Ilyet nagyon nem kellene mondani, mert nagyon nem igaz. Gondold meg mielőtt ilyen szöveget leírsz, mert ez nemk játék.

2014. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Jó teljesen persze nem így van, vannak gyógyszerek amik tényleg segítenek, és tényleg meggyógyulsz/enyhülnek a tünetek.

2014. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Tudjuk, hogy nem szentek, haszonra dolgoznak.

De a szidalmazóik szintén a betegségekből, vagy az attól való félelmünkből akarnak élni. Csak kevesebb tudományos háttérrel, (és néha minket átverve) adják el a dolgaikat.

Viszont a dumájuk jól ki van találva: "Ezt az embert gyűlölik az orvosok / a gyógyszergyárak..." és hasonló figyelemfelkeltő fogásokat használnak.

2014. júl. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A másik: a terhesvitamin. Amit nyakra főre etetnek a kismamákkal. Eredmény 30 kiló hízás,ami után újabb szerek fognak fogyni a fogyókúrához. Egyetlen országban nem kell terhesvitamint szedni vagy 5 fajtát.Sőt,egyet sem,csak ha nagyon indokolt.Érdek: a gyógyszergyárak támogatása és az orvosok jutaléka.Hogy az a gyerek 5 kilósan fog születni?? Kit érdekel? Majd fogyókúrázik. "

Na ez egy nagy hülyeség amit leirtál. 1. gyerkőcömnél nem szedtem terhesvitamint, felszedtem 14 kg-t és 8. hónapban halva született, fejlődési rendellenességekkel. Utána 3 gyerekemnél már előtte elkezdtem szedni a vitaminokat, mind egészségesen időre született és 10-13 kg-ot szedtem fel. Hizni kicsinkóm nem a vitamintól fogsz, hanem attól amit megeszel! Első gyerekemnél úgy voltam hogy hát egyek hiszen elvégre terhes vagyok és bizony jól rám rakodtak a kilók amik nehezen mentek le, a többinél már normálisan ettem, mint máskor és szülés után két hónappal nem volt rajtam felesleg.


Kérdésedre válaszolva, én is olvasgattam már erről a témáról, biztosan van benne valami én is azt gondolom, de azért nem mindenre értve. Vannak ugye azok a betegségek amikből valóban jól él a gyógyszergyár, pl. a sziv-érrendszer. Hacsak vesszük példának a koleszterin tablettát, aminek komoly mellékhatásai vannak. Normálisabb doki nem is irja rögtön azt. Néztem a youtube-on egy magyar szivorvos előadását. És nagyon érdekes dolgokról beszél, pl. ugye a koleszterint tartsák a legnagyobb bűnösnek a szivre nézve. De hogy akkor az infarkton átesett betegek felének miért van rendben a koleszterinje?? Ezt aláirom, két bátyám kapott úgy infarktot hogy mindig rendben volt nekik. És hogy akkor miért is vannak ezek a gyógyszerek, ha komoly májkárosodást okoznak. És ha a test nem talál koleszterint akkor csinál. De én nem tudom úgy elmondani. Ha érdekel akkor megkeresem neked és belinkelem. Aztán van egy azt hiszem német doki, aki szintén valami kutatóorvos, és azt állija, hogy meg lehetne előzni a sziv érrendszeri betegségeket lizin és még nem tudom pontosan hogy milyen vitamin rendszeres szedésével... De persze kinevetik őket! És azért mikor ilyeneket olvas az ember akkor tényleg kételkedni kezd..

Persze az egyszerű fájdalomcsillapitók, megfázás elleni gyógyszerek azok másak. Mivel ezt nagyon gyakran veszik az emberek tényleg az a cél hogy tényleg gyorsan segitsen hisz akkor veszik meg.

2014. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!