Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ugye szerintetek is hülyeség,...

Ugye szerintetek is hülyeség, hogy a ráknak lelki okai vannak?

Figyelt kérdés
Általában a stresszt,elnyomott érzelmeket, szülővel való kapcsolatot szokták megnevezni...De ennyi erővel MINDENKInek legalább 5féle rákja lenne egyszerre. Vagy tegye fel a kezét, aki nem stresszben él, hiper-szuper a kapcsolata az egész emberiséggel,és csupa pozitív gondolat lengi be a hétköznapjait...És akkor a csecsemő vagy gyerek rákbetegekről ne is beszéljünk, azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy náluk is lelki okai vannak a betegségnek (kapásból 20 sanyarú gyerekkorú de egészséges felnőttet is fel tudok sorolni).

2014. júl. 17. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Most az, hogy lehet ilyen oka is, vagy csak az áll mögötte az különbözik. Van genetikai eredetű daganatos megbetegedés. Sok pedig idősebb korban jelentkezik. Minden betegségnél van egy lelki része is a dolognak, pl. van olyan, hogy ismeretlen okból javul valaki állapota.
2014. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

A érzelmek fajtájától függ, hogy milyen betegséget okoz.

Aki nem rákos, annak más bajai vannak.

Fogproblémák, belső szervek gyulladása, ételallergia, cukorbetegség, emésztési bajok, gyomorhurut, nemi betegségek, hajhullás, bőrbetegségek, izületi problémák, csontritkulás, stb.

2014. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Ezt úgy írod Kérdező, mintha kizárólag lelki okai lennének, ami NEM igaz.


Nem lehet egyértelműen megmondani, hogy valami csak lelki, csak hajlambeli, vagy csak külső behatás miatt alakul ki. De ezek mind-mind olyan dolgok, amik miatt esélyesebb lesz a kialakulás, "felerősítik" egymást.


Pl. nem a stresszel van baj, hanem azzal, ha valaki nem tud megküzdeni a stresszel. Ez máris egy lelki ok.

Nem azzal van a baj, ha valakinek nem hiper-szuperek a kapcsolatai, hanem azzal, ha nem tudja, hogyan javíthatna rajtuk. És nem azzal van a baj, hogyha vannak negatív gondolatai az embernek, hanem azzal ha 1. nem ismeri fel őket, 2. nem tudja hogyan fékezze meg őket.


A lelki dolgok kiküszöbölőséhez a megfelelő megküzdési módszereket kell alkalmazni. Úgy ahogy a megfázásra is megfelelő gyógyszert vesz be az ember, nem mondjuk a magas vérnyomásra valót.


De ha egészségről beszélünk, soha nem szabad teljesen szétválasztani a lelki, a testi és a társaságbeli oldalát a dolognak, ezek egymásra hatással vannak.

2014. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát én azt gondolom, hogy pl. akinek tüdőrákja lesz,

az valószínűleg dohányzott, tehát olyan vegyi folyamatok játszódtak le a szervezetében, amik által károsodhattak a sejtek. Nyilván valamitől kialakult

2014. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vagy akinek pl. bőrrákja lesz az túl sokat volt a

tűző napon v. a szoliban -

Vagyis az sem véletlen azért

2014. júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Életmódbeli okai meg táplálkozásbeli okai vannak

sokszor - életmódbeli pl. az, mikor valaki állandóan dohányzik, ja és az nem is csak rákot okozhat, hanem

pl. koszorúér betegséget is

2014. júl. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Vannak hajlamosító tényezők, mint pl. a stressz, öröklődés, egészség károsító szerek stb.



A stressz nem azért rákkeltő önmagában, mert a stressz rákot okoz. Az okoz rákot, ha valaki a stresszel nem tud hatékonyan megküzdeni, őrlődik magában, gyomoridege van stb.


Tudnék mélyebben belemenni pszichológusként a témába, de úgy érzem veszett ügy lenne...

2014. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A stressz egy hajlamosító tényező. Semmi több. Egy a sok közül.


Az emberek egy részének kell egy magyarázat arra, hogy mi az a rák, miért alakul ki. F_ngjuk sincs biológiáról, genetikáról, kémiáról. Ezért alkottak maguknak egy olyan magyarázatot, amit értenek. Megerősítették ezt a magyarázatot azzal, hogy "de hát az orvosok is ezt mondják" (amikor az orvosok azt mondják, hogy a stressz hajlamosító tényező). Lényegében ennyi.

2014. júl. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jólvan, örülök, hogy azért ti nem vagytok elvakultak a témában. Egy fórumon olvastam, ahol épületes baromságokat írtak. Élőben is tapasztaltam hasonlót: begyulladt a szemem, erre egy ismerősöm elkezdte mondani, hogy fú, ez azt jelenti, hogy "nem akarom meglátni a világ igazságait" vagy mi a fene. Közben csak begyulladt a kontaktlencsétől. Én személy szerint utálom a sarlatánságokat, és szomorú,hogy manapság már előbb mennek az emberek természetgyógyászhoz,kártyajóshoz, és hisznek el minden hülyeséget,mint hogy orvoshoz menjenek.
2014. júl. 17. 20:37
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Én vagyok 2.

Akkor megyek ilyenekhez, ha az orvosok nem tudnak segíteni.

És nekem többnyire ilyen eseteim vannak, és egyre több lesz, mivel egyre soványabb az orvosi ellátás.

Egyszer be volt gyulladva a szemem, és az orvosok azt mondták, szteroidot csepegtessek bele, majd elmúlik. És nem tudják, mitől van, látni szoktak ilyet, de nincs rá meg a magyarázat. 6 hét múlva még mindig gyulladt volt (a szemem fehérje vérszínű volt), de már voltak a szteroidnak mellékhatásai. Akkor döntöttem úgy, hogy abbahagyom.

SVT-vel gyógyult meg, egy előző életemet tisztították, amiben kivájták a szememet, és 4 nap múlva egy csapásra elmúlt a bevérzés.

Több ilyen tapasztalatom is van.

2014. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!