Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cégünknél találtak egy...

A cégünknél találtak egy beteget, de nem tudom mi baja volt, csak annyi, hogy a cég kézfertőtlenítőt tett ki a mosdókba. Komolyan nem emlékszem mi volt a baj, asszem hepatitisz, nem biztos, de ugye kizárt, hogy ebola?

Figyelt kérdés
Arról hallottunk volna,ha magyarországon ebolát találnak, meg nem csak egy kis fertőtlenítőt tettek volna ki,ugye? Aggódom,mert sokszort fordult elő,hogy majdnem elkéstem,ezért,csak vízzel mostam kezet wczés után, meg ilyenek...
2014. júl. 30. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztosan nem ebola volt, az ellen nem lehet csak kézmosással védekezni. Ezentúl legyen idő szappannal, fertőtlenítővel való kézmosásra is, fontosabb a te és mások egészsége, mint hogy elkésel valahonnan.
2014. júl. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szép is lenne, ha Magyarországon egy ebolás fertőzöttet találnának. Ne aggódj, az teljességgel kizárt, hogy a vírus jelen legyen itthon. Bár a média eltúlozza a dolgot, de azért nem olyan könnyen terjed ez a vírus. Cseppfertőzés kell hozzá, tehát, ha mondjuk kezet fogsz egy ebolás beteggel, akkor nincs sok esélyed elkapni a kórt. Leginkább a beteg vérével terjed.

Azonban pont amiatt, mert gyorsan öl a vírus és elég erősen fejti ki a hatását, nem olyan könnyű terjeszteni. Könyörgök, egy ebolás beteg a kórházig alig tudna eljutni, annyira erőtlen, nemhogy Magyarországra.

2014. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!