Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni a stroke...

Valaki : kérdése:

Mit lehet tenni a stroke megelőzése érdekében?

Figyelt kérdés

A nagymamám 65 évesen hat meg,nem tudom a stroe.tól,vagy az ebből származó betegségektől,de azt tudom,hogy nagyon durva stroke-ot kapott.

Nem élet egészségesen,magas volt a vérnyomása, mozgásszegény életmódot folytatott, nem követte a gyógyszer használati utasításait a vérnyomására...

Anyukámat féltem,hogy örökölte.Anya figyel a mozgásra,az étkezésre,de dohányzik (nem tudom lebeszélni) és sokat idegeskedik. De az ő vérnyomása alacsony.

Mit lehet tenni?

Elvittem CTre,az mindent rendben talált nála,de félek,mi lesz később?


2014. júl. 31. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:

- egészséges étkezés

- dohányzás abbahagyása

- sport

- betegségek megfelelő kezelése (magasvérnyomás, magas koleszterinszint, cukorbetegség)

2014. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pedig egyedül az általános egészséges életmód segít. Mozgás, minőségi kajálás. Plusz még arra érdemes figyelni, hogy normál vérnyomás, koleszterin és triglicerid legyen. Ha sok paradicsomot eszik, és más vérhígító hatású kajákat (pl. fahéj, de még van egy csomó, amit nem ismerek), az is jó.
2014. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!