Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ért már el valaki pszichoteráp...

Ért már el valaki pszichoterápiával komoly eredményeket, ami alapvetően megváltoztatta az életét?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy sikerült-e valakinek legyőzni a félelmeit, visszahúzódó, félénk emberből magabiztos ember lett, stb...

2014. aug. 1. 01:48
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Szia! Először is elnézést kérek, amiért elsőre offnak fog tűnni a bejegyzésem, de mégis van némi relevancia benne.

Nem járok pszichológushoz, akikkel online vettem fel a kapcsolatot azok mind nagyon tankönyvszagúan kezeltek.

Ehelyett viszont van egy emberi psziché téren nagyon nagy tudású, amúgy **s természetgyógyász ismerősöm, akihez járok kezelésre. Mivel magában az energetikai gyógyászatban hiszek (és ez számít, hogy miben hiszünk igazán), nekem ez vált be. Én egy párkapcsolat elvesztése miatt kerültem padlóra. Meg egy csomó önbizalomhiány és egyéb bajok. Ha elmegyek hozzá (én pszichológusnak "használom") utána hetekre rendben vagyok. Ha nem jutok el, lesüllyedek. Lényeges a rendszeresség, akár kihez is jársz. De nekem sokat segített, ezért is írom le, mert ő gyakorlatilag pszichoterápia jelleggel kezel. Rendeződött a kapcsolatom a családtagokkal, kezdek jobban ismerkedni nőkkel (ffi vagyok) stb.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2014. aug. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

oké,akkor én is offolok, de ne keverjük a tudomány területére a kuruzslókat! iszonyatos károkat tudnak okozni, és mint látható, vevő bőven van minden hülyeségre.


Igazad van abban, hogy nagyon kevés a jó szakember, és abban is, hogy sajnos igen nagy arányban "tankönyvszagú" hozzáállással próbálkoznak, és nem is jutnak semmire. De mindezzel együtt, ne feledkezzünk meg arról a néhány, személyközpontú megközelítéssel dolgozó klinikusról se, aki nagyon érti a szakmáját. A gond inkább abban rejlik, hogy ebből a típusból eddig se volt sok, és számuk egyre csökken.

Viszont csak mert nem találsz jó szakembert, az sem megoldás, ha mindenféle, hangzatos megnevezésű de igazából semmit se takaró "szakemberhez" fordulsz. Jobb esetben nem történik semmi, rosszabban még vacakabbul is leszel. Azért álljunk meg, a klinikai pszichológia is egy komoly szakterület! Kineziológus és egyéb varázsológus nem megoldás ...

2014. aug. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Pont azért írtam a prana terapeutát mert semmi kuruzslas. Egy felvilágosult jo ember ismerő hölgy aki mindig fel tud tölteni energiával mert támogató jellegű a hozzáállása. Ennyi.
2014. aug. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Kommenthez: sok ilyesmivel próbálkoztam, de nem vált be sajnos, sőt...


2. Kommenthez: igazad van, egyetértek, járok is egy terapeutához, azt gondolom, hogy az ország egyik legjobbja, érzek is magamon sok javulást, de érdekelne néhány sikertörténet, hogy tovább küzdjek a pozitív jövőképért.

2014. aug. 1. 12:38
 5/5 anonim válasza:
Hello, én jártam kettőhöz is anno, nagyon jó hatással volt rám.
2015. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!