Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kapható olyan fájdalomcsillapí...

Kapható olyan fájdalomcsillapító, ami nem szalicilát, és gyomorfekélyesek is szedhetik?

Figyelt kérdés
2014. aug. 4. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Az összes vény nélkül kapható fájdalomcsillapító hasonló elven működik (egy bizonyos enzimet gátol), így az összes okozhat gyomorfekélyt, nem csak a szalicilátok.

Orvostól érdeklődj, hogy van-e olyan gyógyszer, amit szedhetsz.

2014. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyaralok, kiment a bokám, csak zúzódás, de nem tudok aludni, éjjelente annyira fáj.
2014. aug. 4. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor be kell menni az ügyeletre, és elmondani a problémád.
2014. aug. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bemenni??? Ügyeletre??? Örülök, ha a vécére ki tudok szökdécselni :)

Egyébként a sebészeten se csinálnak vele semmit, már sokszor jártam így.

Nem mintha nem bírnám ki ezt a kis fájdalmat, csak eszembe jutott, hogy mit is hozatnék holnap a patikából...

2014. aug. 4. 22:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát oké, hogy sok mindent a sebészeten se csinálnak vele, de spec. fájdalomcsillapítót tudnak adni, vagy felírni.

Mint mondtam, az összes olyan, ami vény nélkül kapható, ugyanúgy hat, mindegyiknél kontraindikáció az aktív gyomorfekély. Esetleg helyileg ható formában lehet megpróbálni (pl. Voltaren gél), abból nem szívódik fel számottevő mennyiség.

2014. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első, nem igaz.

A rubophen és hasonlók paracetamollal működnek, nem bántják a gyomrot.

Az igaz, hogy sajnos nem igazán erős a hatásuk, de a semminél jobb.

2014. aug. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A húgom erősen szalicilát érzékeny. Csak Rubophent és Benuront szedhet. Amúgy meg vizes ruha de ezerrel!
2014. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%-os: Oké, igazad van. Úgy emlékeztem, aktív gyomorfekély mellett azt sem lehet, de most utánanéztem, és nem írja a kontraindikációk között.
2014. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!