Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholfogyasztás cukorbetegsé...

Alkoholfogyasztás cukorbetegséggel?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy lehet e annyit inni cukorbetegen, hogy érezzem az alkohol hatását (nem totál részegségre gondolok, hanem jókedvre), és kajával kísérve ne legyen semmi bajom? Még azzal nem vagyok tisztában, hogy ha az inzulinom lejár éjfélkor (utoljára 18:00kor szúrom magam, és a 6 órán át tart, tehát éjfélkor elfogy), és ugyanúgy fogyasztok alkoholt (+kaja), mi történik?

2014. aug. 10. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

talán kóma, talán csak látászavar..

Ha ügyes a mentőorvos, akkor megúszod..

általában vakság, veseleállás, alsóvégtagelhalás ez első intő jel, hogy nem kellett volna..


...és a TB megvonja az inzulinellátást..


aztán annyi.

2014. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1-es: miért beszélsz hülyeséget?


Kérdező, ezt neked kell kitapasztalni. Én cukorbeteg vagyok, rövidet nem iszom, mert egyszer nagyon bezavart, leesett tőle a cukrom és hiába ettem, inkább lefele ment. Azóta semmi rövidital.

Viszont a sör-->abban van kb. 3-5 gr ch decinként, de mivel alkohol lefele is viszi, én eszek mellé valamit (ropi vagy viszek kölesgolyót, abonettet).

A bor már egyszerűbb, ha fröccsként iszod, hosszúlépést szoktam, az 1 deci bor, akkor is eszek mellé valami rágcsát.


Nem tudom te mennyit akarsz inni, én nő vagyok, alapból 3 korsó/hosszúlépés után én abbahagyom, mert utána csak rosszul vagyok tőle.


Pluszban hajnalban hazaérek, vércukormését és mindig eszek, adagolok hozzá úgy inzulint, mintha reggeli lenne.

2014. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem ihatsz semmilyen alkoholt, talán 1-2 pohár száraz fehér bort.
2014. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A nagykönyv szerint nem ihatsz, a nem nagykönyv szerint meg lehet...
2014. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, de arra lennek meg kivancsi hogy mi lesz akkor ha ejfelkor elfogy az inzulinom es megis iszok ra?
2014. aug. 15. 13:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Hmm azt nem értem, milyen inzulin. A lassú hatású 12 órás, nem?

Én úgy szoktam, hogy ivás közben nem lővök, de nekem sosincs extra magas értékem. De lehet egyszerűbb lenne, ha a bevitt kaját, amit eszel az ital mellé azt számolnád és úgy korrigálnád gyorssal.

De igazából hiába adok tanácsot, mindenkinek saját magának kell megtapasztalnia mi hogy hat rá.

2014. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs 12 órás inzulinom. Csak rövid, 6 órás, és azt 18:00-kor adom be. Az orvos így mondta.
2014. aug. 15. 16:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a trollokra. Ezen az oldalon általában hajlamosak elhinni magukról az emberek, hogy nagyon értenek mindenhez, de az az igazság, hogy rohadtul nem :)


7 éve vagyok cukorbeteg, bár nem szoktam túlságosan alkoholizálni, mikor ittam, eddig soha nem volt semmi bajom.

Cukorbetegséggel is ugyanúgy ihatsz, mint egy nem cukorbeteg, csak neked jobban oda kell figyelned a mértékre. Ha magas a cukrod, akkor természetesen, inkább csak kevesebbet, de ha normális érték, akkor nyugodtan.

Különben meg cukorbetegeknek legjobb a vodka, mert az nem tartalmaz olyan anyagot, amitől felmegy a cukrod, ezt orvosok mondták.


Kicsit régi már a kérdés, de remélem, hogy segítettem valamit.

2014. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Megjegyezném még, hogy ha kicsit többet eszel, mint kéne, rá még iszol is, akkor pár órával később kicsit szédülhetsz, vagy lehet enyhe fejfájásod, mindenesetre semmi vészes. Legalábbis, nekem még nem volt semmi komoly, a fentebb említetteken kívül.
2014. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kielégítő választ! Ment a zöldkéz.
2014. okt. 16. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!