Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felfázás, vagy valami komolyab...

Felfázás, vagy valami komolyabb betegség lehet?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy már egy jó ideje olyan érdekes nyomást érzek az alhasamnál, amikor vizelek és kicsit fáj is. Miután végeztem, akkor is előfordul, hogy még utána érzem; de olyan is, hogy elmúlik egész egyszerűen.


Egy hete durván annyira fájt amikor wc-re mentem, hogy csak ülve voltam képes vizelni (férfi vagyok) és ilyen srégen sugárzott ki a fájdalom a köldök mellé, jobb oldalra. Ittam hársfateát (saját, szedett virágból) mivel azt olvastam, hogy gyulladáscsökkentő és valóban használt. Na mármost a kérdésem az lenne konkrétan, hogy ez fertőzés lehet, vagy valami komolyabb? Vesekőre nem gyanakszom, mert olvastam olyant, hogy ugrálni kell és akkor megindulhat, de én semmit nem éreztem.


Tudom, hogy el kellene mennem orvoshoz, de legutóbb amikor hasmenéssel fordultam hozzá, akkor is egyből vastagbéltükrözésre akart elküldeni, ezért borzasztóan félek tőle. Nem szeretnék katétert a húgycsövembe, az az igazság.


Ja és még annyit, hogy általában a fertőzéssel együtt jár a vizelési inger és csípős vizelet is, igaz? Én nem szoktam ilyent érezni, bár valami mégis úgy tűnik, mintha fájna... Prosztata probléma nem lehet? Annak esetleg milyen tünetei vannak?


2014. aug. 10. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, hogy ez felfázás, és igen, orvoshoz kéne menni!

Sima felfázásnál nem raknak fel semmiféle katétert. Többnyire vizsgálat nélkül kapsz antibiotikumot, nagyon maximum a lelkiismeretesebbje elküld egy vizelettenyésztésre, ahol szintén csak pisilni kell.


DE. Ha tovább halogatod, akkor viszont simán megkaphatod a katétert a húgycsövedbe. Ez nagyon, de nagyon ritkán múlik el magától vagy a teácskák hatására. Ellenkezőleg: fölfelé, a vesék felé és férfiaknál a prosztatára is terjedhet, és hidd el egyik opciót sem akarod. Leírjam, hogy hogy zajlik a prosztata vizsgálata? :D


Szóval még most menj el orvoshoz, mondjuk holnap reggel, amíg még olcsón megúszod...

2014. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként attól hogy ugráltál és nem indult meg, még simán lehet veseköved. Nagyon szép lenne az élet, ha tényleg ennyire egyszerű lenne elindítani a vesekövet... :)
2014. aug. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Őszintén szólva, még a prosztatavizsgálattól sem félek annyira, mint amennyire egy katéteres történettől. Szerintem konkrétan összeszarnám magamat...


Jövőhéten akkor elfáradok az orvoshoz és reménykedek, hogy nem lesz komolyabb vizsgálat.

2014. aug. 10. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!