Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet rávenni valakit,...

Hogy lehet rávenni valakit, hogy menjen el orvoshoz, ha nem akar tudomást venni a bajairól?

Figyelt kérdés

Egyik rokonomnak évek óta vannak gyomorproblémái. Nem folyamatosan, de elő-előfordult, gyakrabban, mint ami még elfogadható lenne, hogy rövidebb-hosszabb ideig vagy fájt a gyomra, vagy nem tudott enni, semmi étvágya nem volt, vagy valamilyen étel/gyümölcs után fájt a hasa, megártott neki és ezek gyengeséggel, rosszabb közérzettel is társultak. Alapból is nagyon keveset eszik, nagyon sovány, egyáltalán nem figyel se a folyadékfogyasztásra, se arra, hogy elég vitamint és hasznos tápanyagot juttasson a szervezetébe. Most már több, mint egy hete erősen fáj a gyomra, alig eszik, gyenge. De dolgozni bejár, aztán otthon meg lepihen és szenved.. Az, hogy orvoshoz menjen eszébe sem jutna, vagy hogy bármilyen gyógyszert bevegyen. Egyrészt nagyon bosszant ez a hozzáállás, másrészt félek is, hogy előbb-utóbb komolyabb problémája lesz, csak azért, mert nem képes kivizsgáltatni magát. Nem tudom, hogy fél, makacs, vagy ennyire nem képes tudomásul venni, hogy mégis csak az egészségéről van szó.

Bármi ötlet, tanács? :)


2014. aug. 23. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nagyon nehéz. Az én ismerősöm 1 hónap alatt halt meg, mert hiába könyörögtünk neki, hogy menjen orvoshoz. Fájt a gyomra, alig evett, hasmenése volt, de már csak akkor volt hajlandó orvoshoz fordulni, amikor már a gyengeségtől menni alig tudott. Mint kiderült kilyukadt a gyomra, és vérmérgezést, hasnyálmirigy gyulladást kapott, amibe 5 nap 40 fokos láz, és eszméletlenség után belehalt.
2014. aug. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom. :( Én is ettől rettegek, hogy ha ennyire elhanyagolja magát és nem tesz semmit, akkor előbb-utóbb ebből nagyon komoly baj lesz.
2014. aug. 23. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg neki előre vetíteni a jövőt, hogy ma még csak a hasa fáj, holnapra súlyosbodhat is.
2014. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet gyomorfekély

Mennyi idős az illető? Lány vagy fiú?

2014. aug. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legalább a házidokihoz el kéne mennie
2014. aug. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
30 éves férfi. A baj még az is pluszba, hogy elég negatív személyiség, magányos, valószínűleg depressziós is kicsit. Nincs benne meg az az életvidámság meg energia, ami ösztönözné, hogy tegyen az egészségéért. :(
2014. aug. 24. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!