Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A fájdalom érzet hiánya rossz...

A fájdalom érzet hiánya rossz vagy jó?

Figyelt kérdés

Először a Wrong Turn 4-ben hallottam erről a betegségről, aztán utánaolvastam és tényleg létezik ilyen betegség. Az lenne a kérdésem, hogy ez a betegség ez jó, vagy rossz? Én már nem tudom eldönteni, mert ha egy ember nem érez fájdalmat, az véleményem szerint egy idő után az illető elég nagy mentális zavarban részesülhet, mivel elég felkavaró tud lenni mondjuk ha megégeti magát és jóformán lóf**zt se érez az egészből, és(én legalábbis biztosan ezt tenném) egyre több dolgot akarna kipróbálni, hogy tényleg semmi nem fáj neki, vagy csak bizonyos dolgok. Ugyanakkor, jó is lehet, mert.. konkrétan nem érez fájdalmat, ami valljuk be, jó :D

Tehát inkább az lenne a kérdés, hogy ezzel a betegséggel élők, el tudják érni azt a szintet hogy megőrülnek tőle, vagy sem?



2014. aug. 23. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát amikor fogászatra kéne mennem, én örülnék egy ilyen betegségnek.

De viccet félretéve. Én is hallottam erről a betegségről, és nem kívánom még magamnak sem, ugyanis életveszélyes lehet ez a betegség.

A fájdalomnak oka van. Ha érezzük, hogy fáj, akkor tudunk ellene védekezni, legyen az bármilyen fájdalom.

Aki semmi fájdalmat nem érez az ha nem jár havi rendszerességgel vizsgálatra bármikor belehalhat.

Olvastam, hogy egy anyukának a nap 24 órájában figyelni kellett a lányára mert kicsinek rágta a kis kezét, körmét, és sokszor durván rágta Vagy ott volt az a 17 éves srác aki nem érezte, hogy a hasa fáj, és a vakbele perforált. Meghalt.

A világon csak páran szenvednek ebben a betegségben és kötelezően járniuk kell orvoshoz.

2014. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerinted?

Én a köldökömtől balra nem érzek semmit.

Múltkor pakolásnál valami megszúrt.

Pulóver volt rajtam, otthon vettem észre, hogy hoppá ez vérzett...

Ez rossz dolog. Lehet vele élni, de nincs benne semmi jó.

Gondoltál rá, ha fáj a fogad? szépen szétrohad a szádba, begyullad, egy sor fogat kell kihúzni, mert te nem érezted..

2014. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!