Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 éve ég a szám hajnalonként,...

3 éve ég a szám hajnalonként, mi lehet a háttérben? (valószínűleg nem reflux) Részletek a kérdésen belül.

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. 3-4 éve kezdtem el először érezni ezt a zsibbadást az egész számban és gyengébben a torkomban. Egy 5 napos hasfájással indult(sztem semmi köze a kettőnek), így rögtön reflux betegségre gyanakodtam. Pár hónappal később rá vettem magam, hogy meglátogassak egy maszek gasztroenterológust, aki a tünetek hallatában megerősített, hogy ez reflux.

Innen kezdődtek a savlekötős kúrák egyre erősebb és erősebb gyógyszerekkel-a legkisebb javulást sem elérve. Másfél évvel később elküldött gyomortükrözésre, ahol pár allergiás sejtet(mint később kiderült szorbinsav allergia), és egy gyenge refluxot találtak.

Ezután abbahagytam a gyógyszeres kezelést, ami után valamivel javult(?) a reggeli fájdalom, de közel sem szűnt meg.

Egy pár hete azonban nyálmirigy muccocele műtétem volt, ami miatt antibiotikumos kezelést kaptam, és visszajött nagyon intenzíven a szájégés, ahogyan a nyelvem is sokkal lepedékesebb lett(Candida?).


Na és most a tünetek:

Este ha futok 30-40 percet közben gyengén érzem, de a hajnali fájdalmat szinte teljesen megszünteti.->legérdekesebb

Rossz hatás jelentkezik ugyanakkor, ha fekvőtámaszokat csinálok lefekvés előtt.

Ugyancsak rossz hatással van rá a szájvíz használata, és a fűszeres meg cukros ételek.(reflux?)

Reggeli órákban jelentkezik csak számottevően, ezért amikor hatkor kell kelnem közel sem olyan intenzív az égés. Felkelés után nyelek párat és eszek pár falatot és másnap reggelig semmi panaszom nincs.

Amennyiben erősebben jelentkezik, akkor reggelre világosabb színű lesz az ínyem, és a fogaim a hegyüknél elvesztik mattságukat.(Jó ez most hülyén hangzik, de tényleg ilyen, zsibbad az egész)


Ha valaki tudna nekem segíteni diagnosztikálni a betegséget annak örök életre hálás lennék. Mindemellett jövőre tervezek meglátogatni még újra 200 orvost, hátha most sikeresebb lesz, mint 3 éve.



2014. aug. 24. 10:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!