Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülzúgás (tinnitus) ellen?

Fülzúgás (tinnitus) ellen?

Figyelt kérdés
Már egy ideje zúg a fülem. Miskolc megyei kórházába voltam vele. Ott különböző kivizsgálások voltak, de semmit nem találtak. Valakinek volt már ilyen? Sikerült megszüntetni?

2014. aug. 28. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nem megfelelő a fogaid helyzete, túl erősen rágsz, vagy túl gyengén és az állkapocs izmaid már nem tartanak megfelelően, az is okozhatja, érdemes elmenni egy profibb fogorvoshoz, és kikérni az ő véleményét is, ha mások nem találnak semmit, viszont ezt beállítani a probléma mértékétől függően 2-500.000ft.
2014. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezeket találtam:Mit tegyek, ha van fülzúgás?

Az első dolog az, hogy az alapellátás orvos, aki ellenőrizni fogja, hogy valami, mint a fülzsír, blokkolja a hallójáratba. Kezelőorvosa meg fogja kérdezni a jelenlegi egészségügyi, orvosi feltételek, és a gyógyszerek, hogy megtudja, ha a fennálló állapotot okozza a fülzúgás.


Ha az orvos nem talál olyan betegségben, amelyet a felelős a tinnitus, akkor lehet hivatkozni egy otolaryngologist (közismertebb nevén a fül, orr, gégész szakorvos, vagy egy ENT). Az ENT fogja fizikailag megvizsgálja a fej, a nyak és a fülek és megvizsgálhatja a hallását annak megállapítására, hogy bármilyen halláskárosodás mellett a tinnitus. Esetleg ezek is lehet hivatkozni egy audiológussal aki megméri a hallás és értékeli a fülzúgás.



Persze lényeges az is, hogy hány éves vagy. 50 fele4tt esetleg nyak erek meszesedése is okozhat fülzúgást

2014. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fülzsír olyan mélyen besűrűsödhet beszáradhat amit te nem tudsz kitakarítani. Először én elmennék orr fül gégészhez. Az majd küld megfelelő szakorvoshoz
2014. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
18 vagyok, és voltam fül-orr-gégésznél. Ő küldött el mindenhova, de sehol nem találtak semmit. Fülmosáson nem voltam, de gondolom ha azt kellett volna, akkor a doki mondja :)
2014. szept. 1. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azért tovább kutatnák. Küldjenek el CT -re az talán kideríti. Ha még 50 felett volnál akkor a nyaki meszesedés hozzájárulna de ilyen fiatalon ? Vagy te is állandóan hangosan hallgattad a zenét? nem hiszem mert akkor a hallásvizsgálatnál kiderült volna.
2014. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!