Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van okom aggódalomra?

Van okom aggódalomra?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: Tegnap délután óta rosszul érzem magam hányingerem van, és megy a hasam,étvágytalan, fáradt és kedvetlen, ma reggel vettem be szén tablettát hogy ne kelljen az iskolába WC re járkálni. azóta a hasam rendbe jött, de a hányinger nem múlt el.


És mivel olvastam hogy Fejér megyében és Tatabányára is elért az ebola így arra gondoltam hogy fertözött lennék?!


Nem az említett városban lakom de tőle 20 km re, így gondoltam hogy benne lehet a levegőben.


Izomfájdalom, fej és torok fájás nincs, a lázamat nem mértem de elég kutyául érzem magam.


Lehet hogy csak egy sima vírus mint pl: rota, vagy csak egy egyszerű hasmenéses vírus. De akkor is aggódom.


Így le írva ezek után láttok rá esélyt hogy fertözött lennék?



2014. szept. 2. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

szia!


Ne haragudj, de nem hiszem, hogy Magyarországra elért volna a vírus. Belinkelnéd a cikket, ahol olvastad? Sokat olvasom a híreket, de még csak hasonlót se láttam...


Menj orvoshoz, ír gyógyszert a hasadra!

2014. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20 km-re van tőled ebolás és te rettegsz? XD Az ebola nem a levegőben terjed, valszeg csak egy vírust kaptál el, vgy gyomorrontásod van. Amúgy ha betartod a higiéniás szabályokat, akkor nem leszel ebolás még akkor sem, ha a falutokban van.
2014. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De közösségbe járok, nem elég ha valaki rám köhent egyet? Vagy épp kezet fogok valakivel?


Első válaszoló :Köszi hogy megnyugtatsz,linket pontosan nem tudok de halottam valami olyasmit hogy Ebola fertözött nőt hoztak haza Libériából. Meg ugye Szegedre is akarnak nem tudom mennyi tanulót behozatni Ebola fertözött országokból.

2014. szept. 2. 16:21
 4/14 anonim ***** válasza:
"Az ebola testnedvekkel terjed, de ahhoz, hogy valaki megfertőződjön, közvetlenül kell érintkeznie ezekkel. A vérben, nyálban, székletben, ondóban vagy vizeletben élő vírusnak ráadásul nyílt sebbel vagy nyálkahártyával kell érintkeznie, hogy továbbterjedjen. Az igazi pandémiákat okozó járványokkal szemben csepfertőzéssel nem terjed."
2014. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az a nő nem fertőzött, csak onnan jött haza. Amúgy is 3 hétig ki sem léphet a házából. De ismétlem, nem fertőzött, csak karanténban van.
2014. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy beri-beri.
2014. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lappangási idő alatt sem fertőz az ebola, ha meg már kijött a betegség, akkor úgysem mászkálhat emberek között.
2014. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De minek van akkor karanténba? Ha nem fertözött felesleges ott tartani, csak van valami baja.


Amúgy meg nem tudom, lehet csak sima gyomor rontás de attól nem köhögnék meg nem lenne 37.3 as hö emelkedés.

2014. szept. 2. 17:45
 9/14 A kérdező kommentje:

Most már 37.7, nem tudom mit kaptam el, de nem érzem hogy fájna is valamim, majd az elkövetkező napokban kell néznem hogy vagyok.


Annyi mindent nem próbáltam még ki, és meg kell halni,már pár feka Afrikai nem bírta ki hogy ne zabáljon majmot.

2014. szept. 2. 19:35
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
miért van karanténban...na vajon? Biztonsági okokból.
2014. szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!