Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pikkelysomort mivel lehet...

Pikkelysomort mivel lehet kezelni, hogy enyhuljon a borpirosodas, pikkelyesedes? Sokmindent kiprobaltunk, de semmi sem hasznal

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Én már 20 éve a Diprosalic oldatot használom. Nekem a fejemen van, szóval krémek, kenőcsök sajnos nem jöhetnek szóba, mert nem tudom a hajamból kimosni.

Néhány napig vagyok csak tünetmentes.

2014. szept. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Holt tengeri iszap.
2014. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
es nem tudod h a testre milyen kremet lehetne?
2014. szept. 5. 12:28
 4/7 anonim ***** válasza:

A pikkelysömörnek oki kezelése nincsen, minden terápia a tünetek eltüntetésére irányul, és általában átmeneti tünetmentességet eredményez. Enyhébb esetekben helyi kezelést javasol a bőrgyógyász, a plakkokon látható pikkelyeket hámlasztókkal kell (pl. 10 % karbamidos, 5-10 %-os szaliciles kenőccsel, sós fürdőkkel) eltávolítani. A felgyorsult hámsejtérés gátlására különféle koncentrációjú Dithranol oldat javasolható. Korábban széles körben alkalmaztak kátrány tartalmú készítményeket, ma már ezeket ritkábban használják. A plakkokra alkalmazhatók a szteroid tartalmú kenőcsök, krémek, oldatok, melyek a gyulladást csökkentik. Kenőcs formában alkalmaznak A-vitamin analógokat (calcipotriol, tacalcitol).


Súlyosabb, nagyon kiterjedt esetekben a helyi kezelés mellett belső, gyógyszeres terápiára is szükség lehet. Jó hatásúak az A-vitamin szintetikus származékai, a retinoidok, melyek a szarusodás folyamatát normalizálják. Ízületi panaszok esetén jöhet szóba a citosztatikus (methotrexat, cyclosporin hatóanyagú stb.) kezelés, ezek beállítása csak kórházi körülmények között történhet.


Nagyon jó hatású pikkelysömörben a fénykezelés. Mind az UVA, mind az UVB spektrumú fényt használják. Speciális formája a fényérzékenyítő szerrel történő kezelést követően alkalmazott UVA (PUVA) kezelés, illetve a 311 nm hullámhosszú fénnyel történő UVB terápia (narrow-band UVB).


Látható, hogy igen sokféle terápia között választhat a kezelőorvos, a fenti kezeléseket jól meghatározott kombinációkban is alkalmazzák. Minden beteg számára egyénileg a tünetek súlyossága és egyéb betegségei figyelembevételével kell a terápiát a bőrgyógyásznak összeállítani.


Számos természetgyógyászati készítmény is elérhető, melyeket a pikkelysömörben szenvedő betegeknek ajánlanak.

2014. szept. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom
2014. szept. 6. 08:41
 6/7 anonim válasza:
Nemiszerven mivel lehet kenni? 19L
2016. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andi_girl2 válasza:
A pikkelysömör nekem is állandó probléma. Most viszont azt gondolom, hogy egy nagyon jó es olcsó megoldast találtam. Én a gyömbért próbáltam ki. Nem teaként, hanem az arcomba dörzsölve. Naponta többször kell, de nagyon hatásos. Már az első alkalommal megdöbbentem, hogy ez műkodott. Idő míg elmúlik, és persze újra elő fog jönni, de egy próbát mindenkinek megér. Egy kis darabka gyömbért kb 60 ft-ért lehet kapni. Remélem segítettem
2018. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!