Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, ha skarlátos vagyok?

Mit tegyek, ha skarlátos vagyok?

Figyelt kérdés
Fehér a nyelvem, de az eleje és a szélei rózsaszínek, és elkezdett már a végén lejönni róla a "lepedék". És a nyelvem első 1/4-én piros pöttyök vannak. Lázas azt hiszem még nem voltam, de a testvérem igen (ugyan ezek a tünetek, elkapta tőlem). El kéne mennem orvoshoz? 14 vagyok. De ha elmegyek, tudom, hogy kiír majd legalább 1 hétre. És már múltkor is hiányoztam, mert gyulladás miatt levették az egyik lábujjkörmöm, és hiányoztam egy fél hetet, mert még belelógott a nyári szünetbe. Szóval, otthon nem lehet kigyógyzlni belőle? Bár mindenki elkapná gondolom. Kérlek normális válaszokat írjatok, köszönöm! (8.-os vagyok, szóval azért is fontos lene, mert ha valaki odaadná az óra anyagát, akkor sem lenne 100-os a bepótolásom... :( )

2014. szept. 10. 12:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és elég nehezen nyelek, meg fújom sokat az orrom. És fájt már a hasam is, meg hasmenésem van.
2014. szept. 10. 12:39
 2/12 A kérdező kommentje:
És ma egész nap a suliban rázott a hideg. :(
2014. szept. 10. 12:39
 3/12 A kérdező kommentje:
Még egy dolog: kiütéseket még nem tapasztaltam, de már voltam skarlátos, 8 évesen kb. akkor szedtünk 1-2 hétig valamilyen tablettát és elmúlt.
2014. szept. 10. 12:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, mert komoly problémákat okozhat! A családomban volt skarlátos, ő 3 hetet töltött otthon antibiotikumos kezeléssel, rendszeres felügyelettel, hetente ismételt laborvizsgálatokkal. Ha beteg vagy, akkor irány az orvos...
2014. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Ha skarlátod van AZONNAL menj orvoshoz! Fertőző betegség! Rendben van, hogy nem akarsz annyit hiányozni, de az osztálytársaidat NE fertőzd meg! Orvoshoz, de azonnal!
2014. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! akkor holnap rendel csak a gyerekorvosom, majd elmegyek. Az létezik, hogy kiütés nélkül vagy skarlátos? :O
2014. szept. 10. 12:51
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Anyátok-apátok nem foglalkozik vele,hogy mindketten betegek vagytok?Terhesekkel ha érintkezel,pl busz ilyesmi,végzetes is lehet számukra!! Belátod a felelősséged? Én anno két hétig karanténban voltam,pedig se láz se semmi.
2014. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nyugi! Eddig csak azt hittem, sima megfázás. De akkor elmegyek.
2014. szept. 10. 12:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Fiam volt skarlátos, egy hét alatt rendbejött, ha a skarlátka kapsz gyógyszert már a 3ik napon fertőz!
2014. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, tudom, mert már voltam az, de kicsi voltam még, nem nagyon fogtam fel. :)
2014. szept. 10. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!