Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha még nem voltam himlős, de...

Ha még nem voltam himlős, de egy ideje már (és még sokáig) napi szinten óvodásokkal foglalkozom, akkor várható, hogy előbb utóbb elkapom?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi lennék, hogy egy kb. 60 fős oviban legalább egyszer egy évben "kitör" a himlő járvány? Lehet, hogy megúszom évekig, de az is lehet, hogy már pár hónapon belül is elkaphatom?
2014. szept. 13. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Himlő betegség 1977 óta nem fordult elő a Földön. Amiről te beszélsz, az a bárányhimlő. Egyáltalán nem ugyanaz.

Amúgy meg ki tudja, elkapod-e? Oltasd be magad.

2014. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A bárányhimlőre gondoltam én is. Nem akarom beoltani magam, majd akkor ha esetleg babát terveznék, de nem tervezek egyelőre. Igazából szeretnék már túlesni rajta.
2014. szept. 13. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
A bárányhimlőnek súlyos szövődményei lehetnek, főleg felnőtt korban. Oltasd be magad.
2014. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
legyél ovatos
2014. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szerintem is oltasd be magad! felnőttkorban már veszélyes. én átestem rajta gyerekkoromba
2014. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!