Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülzúgás?! (néha folyik is a...

Fülzúgás?! (néha folyik is a fülem) félek orvoshoz menni, úgy hogy nem tudom mire számíthatok. Mire számíthatok? Néha már nagyon zavar, hogy eltompítja az érzékelésem ha csend van körülöttem.

Figyelt kérdés

Volt valakinek ilyen problémája? javítható a helyzet? értelmes válaszokat szeretnék! köszönöm!

(tudom kevés az infó, tán még annyit, hogy időnként ért hirtelen, éles hanghatás, munkahelyi zaj.... meg volt egy balesetem még anno főiskolás koromban, röngeneztek, de nem volt agyrázkódásom)

36/N



2014. szept. 15. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mitől félsz? Belenéz a füledbe és ír fel gyógyszert! Egy 36 éves nőnek hogy lehet ennyi esze?!
2014. szept. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na ja. Legjobb esetben ennyi.... de azért a félsz bennem van, mi van ha valami súlyosabb dologról van szó... azért ha pl. azzal állnának elő, hogy innen már csak a megsüketülés van pl. ..... vagy ha nem tudnak rá gyógymódot? feleslegesen nem akarom paráztatni magam.... de azért szeretnék felkészülni a lehetséges diagnózisra.

Kedves válaszoló! Neked volt már ilyen? ennyi volt az egész? elmúlt?

egyébként köszönöm a választ! nem ponmtoztalak le.

2014. szept. 15. 08:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Evek ota zug a fulem.Ismerek sok embert akinek szinten. Kapsz ra gyogyszert ami semmit nem hasznal legtobb embernel meg biztos elkuldenek agykoponya ct-re.
2014. szept. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem zúg,hanem viszket 9 (!) éve.Nem tudják mi baja,orvostól orvosig járok.Néha elmúlik egy-két hétre.Már bőrgyógyásznál is voltam vele,azt mondta semmi bajom.Ne aggódj,szerintem a legkedvesebb orvosok a fülészeten vannak!Nekem elhiheted,voltam már pár helyen:) (1-es voltam)
2014. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Orr-fül-gégészeten szokott lenni fülzúgás szakrendelés, oda menj. Ha valami megoldás van a problémára, írd meg nekem is, évek óta szenvedek én is a fülcsengéstől-zúgástól (egyszerre mindkettőtől).

Ha rózsaszín zajt hallgatsz, az csökkentheti.

2014. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Infúziós kezelést is meg lehet próbálni.

Valószínűleg a zajártalom miatt lehet a fülzúgás.

Előző voltam.

2014. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyat nem fognak mondani, hogy "innen már csak a megsüketülés van hátra", manapság a fülzúgás elég gyakori betegség és sokszor nem tudják mi áll a háttérben... Urban legend-szerűen lehetett régen hallani olyat, hogy valakinek csengett a füle néhány napig és megsüketült stb, de ezek csak mendemondák amelyeknek semmi alapjuk nincs, eleget olvastam a témában.
2014. szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! Rossz példa, de anyukám mikor egyik nap reggel felkelt és nem látott rendesen...elmentek a szemészetre(igaz több baja is van, volt az egészségével) azt mondták neki, hogy ha nem hagyja abba a dohányzást megvakul :O

ez más eset tudom.

csak annyira ijesztő, hogy ilyet közölnek az emberrel

Megjegyzem nem iszom, nem dohányzom.

2014. szept. 17. 07:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen más eset, mert a hajszálerek vérellátását blokkolja a nikotin...

Mióta erős a fülzúgásom, még a kávézásról is leszoktam, azelőtt is maximum napi kettőt ittam. Mivel a koffein is provokálhatja a fülzúgást (nekem erősödött tőle).

2014. szept. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olyan vizsgálat is van, hogy pl. bejátszanak hangokat és meg kell mondanod, hogy ha olyan hangot hallasz, amely olyan magasságban szól, mint a fülzúgásod, utána az általad megadott értékeket figyelembe véve generálnak egy hangfolyamot, amelyet ha hallgatsz, akkor az fokozatosan megszűnteti a fülzúgást, megszokja a fül hogy kívülről is ugyanolyan hang érkezik és ez valamiért kioltja (kiolthatja).

Előző voltam.

2014. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!