Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet csökkenteni vagy...

Hogy lehet csökkenteni vagy megszüntetni az erős garatreflexet?

Figyelt kérdés
Fáj a torkom,el akarok menni a gégészetre de halogatom mert mindig nagyon kell öklendezni mikor az orvos a torkomig lenyomja a spatulát!Az érzéstelenítő spray sem vált be,mikor tükrözték a gégémet,órákig kellemetlen volt utána és mégis végig öklendeztem a vizsgálatot!Van valami más megoldás?

2014. szept. 18. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Ez engem is érdekelne! Egy nyavalyás fogröntgent nyolcadszorra tudtak megcsinálni nekem, és még pampogott a nő...szerencsére anyukám ott volt, mert balesetet szenvedtem, kitört a fogam (többek között). Különben, ha egyedül lettem volna, még kellemetlenebb lett volna...


Egyetlen egyszer volt pozitív élményem. Egy fogorvosnő úgy meg tudott nyugtatni, hogy elmúlt a garatreflexem, míg vizsgált!! Azóta se volt olyan "élményem".

Lehet, hogy orvoson is múlik.

2015. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem a fogorvosnál v.fogmosásnál nem igazán van gond,inkább torokvizsgálat közben,mikor azt a fém spatulát ledugja a torkomig a doki és lenyomja a nyelvem egész hátul.Attól jön a hányinger,öklendezés!Gyakran begyullad a torkom,most voltam néhány napja gégészeten,a tükrözés csak több próbálkozás után sikerült,azt hittem elhányom magam mikor a tükörrel félretolta a nyelvcsapom és hozzáért a torkomhoz.Szerinted,hogy elviselhetőbb:nagyra nyitott száj és jön a spatula v.kinyújtott nyelv és hosszan ÁÁÁÁÁ!Én mindig kinyújtom a nyelvem.Te hogy bírod a torokvizsgálatot?Van valami érzéstelenítő nélküli megoldás v.mások is öklendeznek?

2015. márc. 26. 14:09
 3/5 anonim ***** válasza:

esetleg ha szívod be a levegőt közben, az nem segít valamit?

Én extrém eset vagyok. PL reggel nem tudok fogat mosni, mert öklendezek, hányok tőle gyerekkorom óta. Este nincs ilyen gondom. Semmilyen torok/fog/száj vizsgálatot nem írok ki öklendezés nélkül.

De végül is csak túl kell lenni rajta, úgyhogy öklendezek, és kész :) Valószínűleg nem én vagyok az egyetlen beteg, aki így tesz.

2015. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen,másoknak is gond az erős garatreflex.Ha kitátom a számat és a torkomba nézek,már hányingerem van.A nyelvem mindig összeér a lágyszájpaddal,ezért le kell hátul nyomni,hogy látható legyen a torkom,manduláim.Aztán egyből jön a hányinger!Nekem este érzékenyebb a garatom.Igazad van,ha ki-be lélegzek vizsgálat közben,elviselhetőbb valamivel!Mikor gégészeten voltam,5 beteget hívtak be...hát mindenki öklendezett.Én majdnem kiugrottam a székből mikor ledugták a gégetükröt,szerencsére fogta a fejem az asszisztensnő.

Ha nincs megoldás,ezután is öklendezni fogunk!Azt hallottam,ha állandóan irritálom a garatom,pl.nyelvtisztításnál mindig mélyebbre nyúlok,el lehet érni,hogy megszünik a garatreflex.Egy hete próbálom,még nem sok sikerrel.

2015. márc. 26. 17:54
 5/5 A kérdező kommentje:

válasz Gabica27-nek:

Szia!

Eltelt 4 hónap és szorgalmasan naponta csináltam garatcsiklandozást.Két és fél 3 hónapig iszonyú volt,könnyem,nyálam folyt,köhögtem,fulladoztam mikor ledugtam az ujjam,már majdnem feladtam de szerencsére nem tettem.3 hónap után észrevettem,hogy gyengül az öklendezés és eljutottam oda,hogy szinte teljesen megszünt a garatreflex,majdnem teljesen érzéketlen lett a torkom!Még a nyelvgyök kicsit érzékeny de voltam a héten gégészeten és gond nélkül megcsinálták a gégetükrözést,öklendezés nélkül!Ha gondolod próbáld ki,megéri és talán elviselhetőbb lesz fogászat,torokvizsgálat.

2015. júl. 24. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!