Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Talpi szemölcs kezelése: mi a...

Ibi86 kérdése:

Talpi szemölcs kezelése: mi a teendő, ha elfeketedik a szemölcs és leválik?

Figyelt kérdés

Van pár szemölcsöm a talpamon, iszonyatosan fáj. Kezelem őket pár hete, és viszonylag hamar elkezdtek feketedni. Azt olvastam, hogy ez jót jelent, mert akkor már kezd elhalni. Pici ollóval levagdosom néha az elhalt részeket, de van amikor magától leválik a bőr. Most viszont elég jól le tudtam vágni az egyiknél a teljes fekete részt és alatta ugyanúgy ott a szemölcs, szinte ugyanakkora! Most mit csináljak, kezeljem tovább? mikor fog ez elmúlni? Azt hittem, hogyha ez a fekete rész (olyasmi mint a sebeknél a varr) lejön, akkor kész, vége, de nagyon nem :(

Akinek sikerült elmulasztani, írjon legyen szíves valami tanácsot, mert elegem van, hogy hónapok óta nem tudok rendesen járni :(

Köszi előre is!



2014. szept. 21. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Jóestét!

Nekem is volt talpi szemölcsöm nem is olyan rég.

A bőrgyógyász felírt nekem VERRUMAL ecsetelőt,

kenegettem vele, de nem igazán hatott, majd úgy csináltam h rákentem egy adagot, mikor megszáradt rátettem még egyet.Ez leszárította, ezt a száraz részt levágtam kisollóval és mikor levágtam az aljára megláttam a fekete pöttyöket (a gyökerét).Erre is tettem az ecsetelővel (megint sokszor), a gyökerét sokáig ecsetelőztem(kb.1-2hónap),napi szinten vágtam a tetejét,aztán mikor már meguntam, levágtam teljesen az aljára addig vágtam még láttam fekete pontot (ekkor már a több hónapi kenegetésre száraz volt a bőr nagy része)

mire az aljára értem elkezdett vérzeni is.Ezután lesterizáltam és bekötöttem. Azóta nem jelent meg.

2014. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

második vagyok

+az se árt, ha vitamindús ételeket eszel

2014. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a választ!

Én egyelőre nem látom a gyökerét, vagy csak nem tudom mit kéne látnom. Egy picike lyuk van a közepén, ami fekete, de most nagyon fáj, ha hozzáérek, úgyhogy azt, hogy én onnan bármit kivágjak, egyelőre elképzelhetetlennek tartom.

Próbálom akkor kezelni tovább, hátha elszárad még jobban, csak azért nem merem magam jobban kínozni, mert tudtommal a vérzéstől továbbterjed :/


Igen igen, tolom a vitaminokat és immunerősítőket :)

2014. szept. 21. 23:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Viszont a lyuk környékén meg fehér, kb 1 cm-es az egész. (a többi sokkal kisebb) ez normális? Magától eltűnik ez is majd, ha a gyökerét kiirtom?
2014. szept. 21. 23:34
 6/8 anonim válasza:

még mindig a második vagyok :)

Érdekes, nekem egyáltalán nem fájt ez az egész szemölcs téma.Bár nem tudom a te szemölcsöd elhelyezkedését.(bizonyos helyeked jobban fáj, a járás miatt)Nekem is volt a közepén egy fekete lyuk.

Remélem hamar meggyógyulsz :)

További jó estét!

2014. szept. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
+igen normális,nekem is volt körülötte
2014. szept. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A talppárnán van, a lábujjak alatt teljesen középen, tehát folyamatosan nyomás alatt van. Magassarkúban szerintem meghalnék :)

De akkor ezek szerint hasonló a helyzet, akkor próbálok kitartani :) Kezelem még 1-2 hétig, hátha teljesen elszárad, és akkor kiirtom teljesen. Köszönöm!

2014. szept. 21. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!