Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A barátnőm anorexiás! Hogyan...

A barátnőm anorexiás! Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Kórházban van kezelésen. Most haza engedték de vissza kell majd mennie súlyellenőrzésre. A súlya egész szépen gyarapodik de nem szeretne kövér lenni. Pedig egyáltalán nem az. Azt mondja, hogy hízni már nem szeretne csak tartania kell a súlyát mert különben vissza kell feküdnie. Azt is mondta, hogy bűntudata van, hogy amit kilót felszedett az nem jó és le szeretné dolgozni. Sokszor megkérdezi hogy nem sok amit ettem, nem vagyok kövér. Úgy gondolom, hogy lehet rajta segíteni. Szeretnék beszélni vele de nem tudom mit mondjak neki. Kérlek segítenétek, nagyon aggódom érte!! Köszönöm

2014. nov. 8. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Azon gondolkodom, hogy ha bulimiás lenne, akkor is ugyanígy aggódnál-e...

Különben semmit, szeresd. Majd lerendezi magában.

2014. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy neki kell megoldania de tényleg szeretnék segíteni neki és jó lenne ha végre megoldódna a problémája és kigyógyulna belőle. Igen ha bulimiás lenne akkor is aggódnék érte mert már kiskorunk óta barátnők vagyunk és tudom, hogy fordítva is így lenne.
2014. nov. 8. 21:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexiás betegeken sokszor még a pszichológusok is nehezen tudnak segíteni. Próbáld kideríteni, hogy mi vette rá arra, hogy fogyjon, és azt igyekezz megszüntetni, ne az anorexiáját. (Pl. ha dicséretre vágyott azzal, hogy lefogyott, dicsérd másért, ne a súlyát vagy betegségét emlegesd, csak próbálj normális életet biztosítani neki átlagos témákkal. Remélem érthetően magyarázom.) Ha egyedül nem megy, a szülein keresztül kommunikálhatsz (a kezelő orvos nem hiszem, hogy neked infót ad ki. :( )

De amíg úgy gondolkodik, ahogy azt a fentiekben leírtad, még koránt sincs gyógyult állapotban.

2014. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és tudom de azért idővel meggyógyul! Igaz? :(
2014. nov. 9. 12:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Reménykedünk benne. :) Fel a fejjel!
2014. nov. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. nov. 9. 16:47
 7/10 anonim válasza:

Az en baratnomis.

Mond azt ,hogy nem vekony nem sovany mond meg hogy aggodsz erte

2014. nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. nov. 21. 20:31
 9/10 anonim válasza:
Főzzé asszony!
2015. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Szeretnék beszélni vele de nem tudom mit mondjak neki."

Nagyon szeretheted... Ha elhagynád, azzal tennéd a legjobbat neki!

2015. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!