Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vizelet labor eredmény alapján...

Vizelet labor eredmény alapján eltérés van vörösvértest és fehérvértest üledék számnál. Mitől?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a labor eredményt, amiben az áll, hogy a "vizelet üledék fehérvérsejt (norm. 0-4) nálam: 25; v. ü. vörösvérsejt (norm. 0-3) nekem:106.

ez mire utalhat?


2014. nov. 13. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha magas a fehér vértest: A fehérvérsejtek száma növekedhet bakteriális fertőzések, sérülések, pajzsmirigy-túlműködés esetén. A nagyon magas fehérvérsejt-szám és ezen sejteknek a normálistól eltérő alakjai a csontvelőműködés zavarát, leukémiás megbetegedés gyanúját veti fel.


Ha magas a vörösvértest: (tünetek: Vérbő arc (plethorea) és végtagok, fokozott rizikó a vérrögösödés (thrombosis) kialakulására.)


A magas VVT szám krónikus szívbetegségre, krónikus tüdőbetegségre utalhat. Ilyenkor az oxigénhiány miatt fokozódik a vvt termelés. Magasabb szint fordul elő csontvelői túltengés esetén. Magas VVT szám megfigyelhető kiszáradás esetén is (relatív, hiszen csak a vér besűrűsödése miatt mérnek magasabb vvt számot). Vvt szám emelkedés észlelhető nagy magasságban élők szervezetében is (a szervezet így ellensúlyozza a csökkent légköri oxigén kínálatot)

2014. nov. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
amit leírtál ez nem a véreredményből lehet kiolvasni? vagy a vizeletre is igaz?
2014. nov. 13. 16:47
 3/7 A kérdező kommentje:
a választ köszönöm, ment a zöld kezecske :)
2014. nov. 13. 16:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Elnézést a vért másoltam. Szegény, már aggódsz mi?:)

Tehát akkor most a helyes válasz (vizeletre):

Vörösvértest: Normál érték: 1,0 millió/nap.

Ha nem a meg szokott a mennyiség akkor a következő problémák léphetnek fel: Túl gyakori vizelet ürítés, kevés vizelet, vér ürül a vizelettel (akár látható, bár inkább mikroszkópos.). Igyál sok folyadékot, hogy a vese tisztuljon, akár alkohol mentes sört (bár ezt orvos nem írja fel).

Nagyobb fehérje mennyiség: Ha cukorbeteg vagy vagy magas a vérnyomásod akkor rendszeresen nézetni kell. Tehát… csökkentse testsúlyát! Tehát… rendezze vércukrát! Tehát… csökkentse ideálisra vérzsírját! Tehát… tegye ideálissá vérnyomását! Tehát… szedjen olyan gyógyszert, amely csökkenti a vizeletben lévő fehérje mennyiségét.


(Forrás: Webbeteg)


Ezeket te is ki tudtad volna keresni.:) Valamilyen bakteriális fertőzésed van? Felfázás stb?

2014. nov. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a kérdés kiírása után kolbászoltam a neten, és ezt találtam, ami a legvalószínűbb: "Nőkben gyakran az ad álpozitív eredményt, ha a menstruáció során a minta vérrel szennyeződik. Sűrű (koncentrált vizelet), fizikai megerőltetés, vitaminok és ételek is okozhatnak álpozitivitást. Vérvizelést okozhatnak vérzékenységgel járó állapotok (alvadásgátló gyógyszerek szedése, májzsugor, stb.), a húgycső, húgyhólyag, húgyvezetékek, vese gyulladása, daganata, a prosztata betegségei, a vesekövesség és különféle vesebetegségek. Leggyakrabban ürülő vesekövek okoznak vérvizelést. Apró vesekövek vagy vesehomok a húgyutak felsértésével szabad szemmel nem látható vérzésekhez vezetnek, melyet a teszt jelez. A fenti betegségek részletesebb kivizsgálást igényelnek, ezért ajánlott szakorvoshoz (nefrológus, urológus) fordulni."

Én arra tippelek, h homok/kő lehet a ludas.

köszönöm a fáradozásodat/válaszodat :*

2014. nov. 13. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Vesekő/vesehomok fájdalommal jár. De mivel kiderült, hogy lány vagy.. Lányoknak egy kicsit könnyebb a kő, mint a fiúknak. De ha veseköved van az fájdalommal is jár. Amúgy miért voltál labor vizsgálaton? Mik a panaszaid?
2014. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

megfázás; láz; vesém fáj(főleg a baloldal) petefészek tájék(szintén bal) a teljes hasamra átsugárzott, oldalamra, hát, deréktájra, és még lábra is.

háziorvosnál, nőgyógyásznál jártam;

nyertem egy urulógia vizsgálatot is a laboreredményeimmel :)

eddig azt mondták, h felfázás, vírusos megfázás, vesegyulladás, petevezetékgyulladás.. ennyi :)

2014. nov. 13. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!