Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitrális prolapszus. Ki hogy...

Mitrális prolapszus. Ki hogy éli meg?

Figyelt kérdés

Az orvosom gyanakszik,hogy ez a bajom.jövő héten ultrahang.

Valóban ez lehet??

Akinek ez van,milyen tünetei vannak?



2014. nov. 24. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Két tünetet produkál nálam: nehezen kontrollálható pulzus és mellkasi szúró fájdalom.

A pulzusom fizikai megerőltetés után nem megy vissza a normális 75 körülire, hanem 100 fölött marad vagy fél napig, egy betaloc ilyenkor segít.

A mellkasi fájdalom ritkán jelentkezik, aztán ahogy jött, úgy is megy. Nem halálos betegség, inkább egy állapot. Nálam csak ennyit okoz, ezért nincs nagyon mit megélni rajta.

2014. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16 éve élek vele. Legelőször 16 éves korom körül jelentkezett, nagyon megijedtem, ahogy kihagyott egy ütemet a szívem, aztán dobbant egy nagyot. Anyu mondta, neki is van, elmentem UH-ra, ott derült ki. Az orvos azt mondta, ezzel 100 évig is élhetek, csak kellemetlen. Megfigyeltem, hogy stresszesebb időszak előhozza, sokszor elaludni se tudtam miatta. Magnéziumot szedek kúraszerűen, teljesen tünetmentessé tesz. A fő tünetem a három szívdobbanás (az utolsó az extra, nagyobb, majdnem fájdalmas). Ezenkívül néha spontán kiakad a szívem, 190 fölé megy a pulzusom, míg "vissza nem akasztom" úgy, hogy összegörnyedek, vagy lefekszem. Ugyanolyan hirtelen múlik el, ahogy jött. (Néha az is előhozza, hogy előrehajolok.) Neked mik a tüneteid?
2014. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amit ketten leirtatok szinte szó szerint igaz.A pulzus kontrolálhatatlan(csak gyógyszerrel),fizikai terhelés,stressz hozza legtöbbször elő.
2014. nov. 24. 13:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor komolyabb fizikai munkára már nem alkalmas,aki ilyen beteg?
2014. nov. 24. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem. :) Nő létemre úgy hordtam felújításkor a cementes zsákot, hogy öröm volt nézni. Plusz egyéb építkezési melók. Annyi, hogy terhesen több magnéziumot kellett szednem, de béta-blokkolóra nem volt szükség.
2014. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
Dehogynem, sőt. A fizikális terhelés javít rajta, mert erősíti a szíved, így a megterhelést egyre jobban fogja bírni, kevésbé ugrik meg a terhelésre a pulzusod. A béta blokkoló akkor kell csak, ha nem akar elmúlni, mert aludni sem tudok tőle, lüktet a fejem.
2014. nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!