Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek rákos? . Mit tegyek?

Lehetek rákos? . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és az utóbbi idõbem volt nyálkás és egyszer véres is a székletem. Szörnyen fèlek, hogy lehet valami bélrákom. Ennek mekkora az esélye? Mostanában folyton emiatt sírok, este már alidni se bírok. A szüleimnek még nem szóltam, mert nem tartottam fontosnak, de mostmár nagyon félek...lehet, hogy azom van? :(((((

2014. nov. 25. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. :) Bizonyára valami fertőzést kaptál, ami mikrorepedéseket okozott a bélfalon, vagy erőlködtél és anális szakadás alakult ki, megsérült a nyálkahártya. Gyulladás, polipok, aranyér szintén állhat a háttérben. Szüleidnek azért szólj róla, ha nem tapasztalsz változást, akkor irány az orvos. Addig pedig kerüld a fűszeres, füstölt ételeket, valamint egyél több zöldséget-gyümölcsöt, igyál sok folyadékot. :)


Egy orvostanhallgató.

2014. nov. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem mindig a legrosszabbra kell gondolnod! Sok mindentől lehet olyan. Az is lehet, hogy csak szimplán keményebb volt a székleted, ami miatt felsértette a végbeled ami vérzik. Vagy elkaptál valami fertőzést. Viszont ha hosszabb ideig így van akkor sírás helyett szól a szüleidnek, mert csak az orvos tudja megmondani mi bajod van! Itt mindenki csak találgatni fog, te meg egyre jobban bepánikolsz...
2014. nov. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor 13 voltam akkor én is ennyire aggódós voltam, de nyugi, nem hiszem hogy komolyabb bajod lenne, DE mindenképpen szólj a szüleidnek és menjetek el orvoshoz. Biztos ami biztos.
2014. nov. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az esélye, hogy rákos legyél ilyen tünetek alapján! A fertőzés, székrekedés miatti aranyér mellett felvetődhetnek komolyabb, orvost is igénylő betegségek, ahol szükséges lehet gyógyszert szedni! Fel a fejjel, szólj annak a szülődnek, akivel jobb a viszonyod, aztán ő az orvoshoz is elkísérhet, ha kéred!

Nyuuuuugi!

orvos vagyok,, ha van még kérdésed, vagy bizonytalan vagy, privizz!

2014. nov. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Mwgnyugtattatok! Figyelni fogok ezekre a dolgokra, és ha nem történik változás, irány az orvos! :)
2014. nov. 26. 05:29
 6/9 A kérdező kommentje:
Most nem tapasztaltam ezeket a tüneteket. Ha valakivel valami nincs rendben, akkor az ugye nem múlik el csak úgy? A másik, hogy a vérvétel kimutatja, ha valami ilyen gond van?
2014. nov. 26. 09:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az orvostanhallgató, a vérvétel sokmindent kimutat, de nem mindent, valószínűleg ha elmész orvoshoz téged nem egy vérvételre fognak küldeni, valószínűleg egy hasi UH-t csinálnának, gasztroenterológus csinál végbél-és vastagbéltükrözést is, de ne parázz, azzal úgysem jobb, nyugi a vastagbél- és végbélrák kialakulásának 90%-ért a helytelen életmód, az egészségtelen táplálkozás, és a mozgásszegény életvitel okozza, nem hinném, hogy esetedben annyira helytelen életmódról kellene beszélni, mivel még fiatal vagy :) vagyis ezek a ráktípusok csaknem kizárólag hosszabb ideig fennálló okok miatt alakul ki, spontán nem igazán szokott, a másik pedig az, hogy leginkább a 40-60 életév között jellemző
2014. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen tünet leginkább aranyérnél szokott előfordulni
2014. nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Egyenlőre csak 1-szer tapasztaltam ilyen tünetet, tehát lehetséges, hogy csak egyszeri alkalomról volt szó és többet nem fordul elő?

Ja meg azt szerettem volna még kérdezni, hogy ha a vérvétel nem is mutatja ki konkrétan, hogy valami ilyesmiről van szó, azt azért meg lehet tudni, ha valami elváltozás van a szervezetben ugye?

2014. nov. 26. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!