Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent a tüdőgyulladás?...

Mit jelent a tüdőgyulladás? Mármint mi bajom lehet belőle? Mik a következményei? Hogy gyógyítják?

Figyelt kérdés

A dokim azt mondta imfruenza de anyuékba felmerűlt hogy lehet düdőgyuszi is. Mert a szobámba egyik nap mikor haz jöttem nyitva volt az ablak tők hideg vol előtte meg fúlra megáztam és csupa víz voltam. 38,5-39 fokos lázam van. Az a kérdésem mi lehet a következménye? pl: sok köhögés, sokáig láz, esetleg halál? Hogy gyógyítják?

Köszönöm előre is a válaszokat! Persze a jó válaszra megy a zőld pacsi :)


14/F



2014. nov. 28. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Antibiotikummal gyógyítják, a kezeletlen tüdőgyulladásnak vannak veszélyei, de ha voltál orvosnál és meghallgatta a tüdődet, akkor észrevette volna. Ha a köhögés és a magas láz nem múlik el pár nap alatt, akkor menj vissza az orvoshoz és ha kell, elküld tüdőröntgenre.
2014. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2014. nov. 28. 08:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Illetve amíg otthon betegeskedsz olvasgasd ezt! :)

[link]

2014. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
okok :D csak kicsi telon írok, és gyorsan. így sokszór félremegy
2014. nov. 28. 19:46
 5/7 anonim ***** válasza:
A tüdőgyulladás nem játék. Azért kell a különböző megfázásos, influenzás betegségeket kifeküdni, hogy ne legyen belőle más egyéb,súlyosabb betegség, ne menjen rá pl. a tüdőre, a vesére stb-re. Ha valakinek mindkét oldali tüdőgyulladása van, mindkét lebeny begyulladt, akkor akár meg is fulladhat, ezért viszik kórházba a súlyos tüdőgyulladásosokat, a tüdő hörgőcskék nem tudják elvégezni az oxigénfelvételt a gyulladás miatt. Ezért ártalmas a cigi is, mert ezekre a hörgőcskékre telepszik rá a nikotin, és lassan egyre jobban eltömődnek az évek során.
2014. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért a számítógép előtt ülsz, miért nem fekszel? A betegségeket ki kell feküdni. Szellőztetni meg kell, de úgy, hogy közben ágyban legyél, ne érjen a hideg levegő.
2014. nov. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye...telólról írok ledd ota ki se kelek agyon izzadom magam
2014. dec. 1. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!