Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vér székeléskor. Alábbi...

Vér székeléskor. Alábbi esetben mennyire kell egyelőre komolyan vennem?

Figyelt kérdés

Az elmúlt négy napban vagy valami vírusfertőzéstől, vagy a hétvégi összevissza evéstől, de összeszedtem egy hasfájós hasmenésszerű dolgot. Nem volt semmi bajom, csak fájt a hasam, amit lazább, kicsit sárgább és elég gyakori széklet kísért. Túlságosan erősen sose fájt, és mivel, miután a második napi erősödés után fokozatos javulást éreztem, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, főleg úgy, hogy más bajom nem volt mellé, se láz, se egyéb. Egy szóval ezt leszámítva rendben voltam. A székelést pár perccel előre mindig élesebb, amolyan csikaró hullámok előzték meg, eddig teljesen átlagos hasmenés.

Ma azonban, ez az ötödik nap, ébredéskor már nem fájt, csak nyomásra, meg bizonyos lehajolós mozdulatokra, de akkor is már csak nagyon enyhén. Székelési inger se volt állandóan, csak délután egyszer, de az már normális formában jött, elég sokáig vissza is tudtam tartani (nem tesztelésből, csak olyan helyen voltam, és ha már nem volt muszáj, inkább tartogattam), és amikor elmentem, állagra és színre minden rendben volt. Viszont. A végén jött egy kis vér is vele. Nem a széklet volt véres, hanem a széklet mellett távozott a vér a végbelemből. Élénkpiros, nem sok, de azért elég rendesen látható. Utána pár órán keresztül ellenőriztem, hogy szivárog-e, de nem volt semmi. Fájdalmam nincs, csak egy kicsit viszket, de az már az elmúlt napokban jelentkezett a sok törölgetéstől. Aranyér eszembe jutott, próbáltam kitapintani, de nem érzékeltem semmilyen csomót vagy bármi mást, annyit viszont igen, hogy egyik oldalon, ha odanyúlok, az fáj. Alig, de fáj. Most este megint volt egy hascsikarásom, amit egy sürgős és hígabb állagú székelés követett, emellé is volt vér, de kevesebb. Az maga, ahogy a széklet távozik, nem fáj, de törölni csak óvatosan töröltem, mert nyomásra egy kicsi fájdalmat éreztem pont ugyanott, ahol akkor, amikor az aranyérnek próbáltam a nyomába járni. Egyéb panaszom továbbra sincs, a vér másodjára is csak egyszeri volt, nincs szivárgás, az esti csikarás is betudható a gyomorrontás végének. E hosszú regélés után arra lennék kíváncsi, van-e valakinek hasonló tapasztalata, szükséges-e mihamarabb orvosi vizsgálat, vagy fenti körülmények mellett lehetséges-e, hogy csak hajszálér sérült meg a bélfalon, vagy hasonló, és néhány nap regenerálódás alatt helyrejön? Természetesen válaszoktól függetlenül figyelem, és ha erősödik vagy egyéb rendellenesebb dolgot tapasztalok, elmegyek, de ha egyelőre nem szükséges, nem szeretném a dokit egy esetleges semmiséggel terhelni. Köszönöm szépen.


2014. dec. 4. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de ezt a hosszú tirádát nem olvasom el, de szükségtelen is. A székletben nem lehet vér. A véres széklet MINDEN ESETBEN betegség tünete. Irány az orvos!
2014. dec. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha vetted volna a fáradságot és elolvastad volna, megtudtad volna, hogy nem a székletben volt a vér. A széklet rendben volt. A vér közvetlenül utána érkezett.
2014. dec. 4. 00:17
 3/5 anonim ***** válasza:
kevés és elenk vér vagy aranyér esetleg kisebb amit úgy nem érzel csak látnád vagy valami megkarcolta egy picit de inkább menj orvoshoz nem muszaly hogy rögtön matassanak csak vér és széklet vizsgálatra nehogy baj legyen !
2014. dec. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, nem kell megsértődni. A gyakori székeléstől lehet valami probléma - aranyér, repedés. Ilyenkor ne törölgesd, hanem zuhannyal tisztitsd. A papír irritál. És irány az orvos.
2014. dec. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj el proctológushoz, majd ő beledugja az ujját és megmondja, hogy van-e aranyered. Ha repedésed lenne, az eléggé fájna. Ha nem talál aranyeret, akkor rektoszkópiás vizsgálatot hajt végre. Ha annak sincs eredménye, akkor pedig továbbküld gastroenterológushoz.
2014. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!