Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon durvan megfáztam. Mit...

Nagyon durvan megfáztam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ilyen még sosem volt velem: az orrom úgy folyik, mint a víz, sokszor arra nincs időm, hogy zsepit vegyek elő, nem is érzem előre, csak elkezd szó szerint folyni, mint a víz. Nem is vagyok jól, nagyon fáj a fejem, a torkom, egesz nap fekszek. De a legrosszabb ez a hirtelen orrfolyás.Vizsgaidőszakom van, ma nem tudtam tanulni semmit olyan rosszul voltam, de nem fekudhetek 1 hetet.Van valami tippeteket gyors felépulesre?:/
2014. dec. 26. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Orrcsepp, köptető. köhögéscsillapító, lázcsillapító (ha kell), sok meleg tea, inhalálás.
2014. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt most két hete... tényleg ez a szörnyű orrfolyás a legborzasztóbb. Én nem vagyok egy nagy gyógyszerpárti, hagymára, fokhagymára esküszöm ilyenkor, de az az igazság, hogy egyetlen darab aszpirin csodát tett. Vizsga előtt bevettem egyet, órákra megszűnt a rettenetes orrfolyás, a fejfájás, minden. Aszpirin rulez :)) Jobbulást!
2014. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod a sót használni "vírusirtásra".

Tehát: gargalizálj sós vízzel, inhalálj forralt sós vízgőzt, és lehet orrcseppet is készíteni sós vízzel (ez utóbbinál vigyázz, ne legyen túl tömény az oldat, mert akkor marni fogja az orr nyálkahártyát, ami nem túl kellemes..).

Egy sópipa is segíthet, de a gyári sómennyiség és kristálynagyság tapasztalatom szerint nem jó, én teleszórtam finom asztali sóval, és azt szívom be ilyenkor.


Fontos: a só jódmentes legyen! Tehát teljesen tiszta asztali sóra van szükség.

2014. dec. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A durva orrfolyás általában 1 napig tart, utána sűrűbb lesz, már nem fog folyni.

A betegségfejfájásra egy fél Rubophen nagyon hatásos, torokfájásra sós vizes toroköblítés, vagy szopogató tabletták, jobbulást.

2014. dec. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos a helyzet még mindig ugyanaz.:( A fejem nagyon fáj, orrot fújni 2 napja nem tudok, annyira be van dugulva, láz stb..Próbálkoztam gyógyszerrel, vitaminnal, gyümölccsel, teával. Bár tudom, nem leszek jobban egyik napról a másikra.:S Nyomom az ágyat. Ha hét elején sem leszek jobban, megyek orvoshoz.
2014. dec. 28. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!