Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan terjed a bárányhimlő?

Hogyan terjed a bárányhimlő?

Figyelt kérdés

Ma rokonlátogatáson voltunk a három és fél éves lányommal, és a rokonom zseniális módon akkor szólt, hogy a kisfia bárányhimlős, mikor már másfél óra autóút után ott voltunk náluk. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

Rokonom azt állítja, hogy ha előjöttek a tünetek, akkor már nem fertőz a beteg. A fia tegnap este érezte magát rosszul először, ma reggel jött ki neki pár pötty, ami a nap folyamán szaporodott a testén, szóval a tünetek már előjöttek, de szerintem, ha konkrétan ma már nem is fertőzött, tudtommal a bárányhimlő cseppfertőzéssel terjed, a lányom pedig megfogta a játékait, amiket még a tünetek előjötte előtt, a lappangási időszakban is használt a kisfiú, szóval azok gondolom fertőzőek.

Azt is mondták, hogy kb. 21 nap a lappangási idő, szóval ha ma elkapta, nem két nap múlva fog lebetegedni, hanem három hét múlva, ez igaz? Azért kérdezem, mert az ünnepek alatt két hét szabin vagyok, és nagyon nem díjaznák a munkahelyemen, ha rögtön utána betegszabira mennék.

A kisfiút természetesen nem puszilgathatta, de mielőtt megakadályozhattam volna, a szülők jól összecsókolgatták a lányomat, és azt állították, hogy kizárólag a beteg fertőz, a vele szorosan egy háztartásban lévők nem, ha már régebben túlestek a bárányhimlőn. Én ezt erősen kétlem.

Tudom, hogy nem tragédia, ha elkapja, az a legjobb, ha a lányom mihamarabb túlesik a bárányhimlőn, de mivel az utóbbi időben elég sokat betegeskedett, sokat volt náthás, nemrég lábalt ki belőle, nem szeretném, ha szegényke most rögtön elkapna még egy nyavalyát. Félóránként mostam szerencsétlennek a kezét, próbáltam megakadályozni, hogy elkapja. A rokonaim meg még idegesítettek is azzal, hogy végig bizonygatták, egyáltalán nem biztos, hogy elkapja. Tisztában vagyok vele, hogy ez sokban függ attól, mennyire erős a gyerek védekező rendszere, ami nem túl jó hír, mert elég sanszos, hogy a náthás időszak kimerítette, meggyengítette az immunrendszerét. Veletek megesett olyan, hogy a gyereketek egy bárányhimlőssel került kapcsolatba, és nem kapta el tőle?



2014. dec. 29. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A rokonoktól nem valószínű, hogy elkapta, ha ők már voltak. (mondjuk előfordul, hogy valaki többször is átesik rajta, így kis eséllyel, de hordozhatják) A kisfiú meg a játékai... Sajnos ez sokat dob az esélyeken. A tünetek előjöttekor még simán fertőz, nem hiába izolálják akkor azokat a felnőtteket is, akik még nem estek bele.

Bírd ki ezt a 3 hetet, drukkolok, hogy megússzátok, tényleg nem a legalkalmasabb. Ha viszont "sikerült", gondolj arra, hogy legalább túl esik rajta, és innentől gőzerővel erősítsd az immunrendszerét mandarinnal, banánnal.

2014. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2014. dec. 30. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!