Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kifózisos hát 25 évesen még...

Kifózisos hát 25 évesen még korrigálható ( előre domború hát )?

Figyelt kérdés
25 éves srác vagyok, 16-17 éves koromban leépültem egy súlyos betegség miatt, intenzív osztályon gépek tartottak életben. A magasságom 15 évesen 168 cm volt. Jelenleg 164 cm magasságot mértem és ez kihat az egész életemre. A hátam görbe kifózisos gerinc. Ez a sok fekvés/számítógép előtt üléstől alakult ki, mert erre volt erőm. Most, hogy javult a helyzet, vajon még lehet-e ezen segíteni? Gyógytornász? Elöre is köszi a válaszokat!

2015. jan. 2. 00:02
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Ha még nem voltál menj el először is ortopédiára, vagy külön gerinccel foglalkozó magánorvoshoz, ők jobban odafigyelnek rád.

Elvileg a gerincdeformitásokat a növekedés befejeződéséig lehet korrigálni, utána max szinten tartani.

A gyógytorna, ha fájdalmaid is vannak, biztosan segít, de egyenes hátad már soha nem lesz.

Én is ezzel a problémával küzdök. Csak én hirtelen nőttem meg, és senki sem szólt rám a rossz tartás miatt. :( Borzasztó önbizalomhiányom van miatta.

(Tudom, hogy régi a kérdés, de remélem azért még látni fogod, és ha azóta kaptál valami választ egy orvostól, kérlek oszd meg velem)

2016. ápr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!