Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laktózérzékenységet otthon...

Laktózérzékenységet otthon egymagam meg tudom állapítani valahogy?

Figyelt kérdés
Mostanában vettem észre, hogy bármilyen tejterméket fogyasztok, utána felpuffadok és fáj a hasam. 20 évig nem volt ilyen gondom. Kialakulhat ennyi idősen vagy csak véletlen, hogy ezek a tünetek mindig akkor jöttek elő (unokatesómnak és nagynénémnek is ilyen gondja van, nekik felnőttkorban jött elő, legalábbis csak akkor vették észre)? Csak az a baj, hogy eleve sok ilyet eszem, főleg tejet és sajtot. Van valami teszt ezt otthon megnézni vagy csak orvos segíthet?

2015. jan. 8. 03:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, kialakulhat felnőtt korban is. Tesztről nem tudok, de azt kipróbálhatod, hogy tartasz egy laktózmentes hetet, és meglátod, jobban vagy-e?
2015. jan. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele igaz nekem olyan 16 éves koromban tűnt fel, hogy ha tejet iszok utána nemsokkal a wc-n kötök ki iszonyú hasfájással ájulás közeli állapotban. Akkor szüleim mondták, hogy lehet laktózérzékenység, kipróbáltuk, hogy sokáig nem ettem, ittam tejterméket csak laktózmenteset,és azóta is így marad mert bevált. Azóta semmi bajom. Ennek immár 11 éve. Sajnos ennek az a hátránya amiből nálunk nincs laktózmentes (falu) abból már kb. 11 éve nem ettem (különféle joghurtok, túrórudi, ilyenek) fáj a szívem érte, de a hasam jobban fájna ha ennék :) Dokinál sosem voltam még mert az a vizsgálat amivel ezt megállapítják nekem nagyon megterhelő lenne és nem akarok egész nap a kórház wc-jén ülni... szóval laktózmentes termékek használatát próbáld ki és meglátod jobb lesz e.
2015. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!