Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek volt már candidája,...

Cs.betti kérdése:

Akinek volt már candidája, milyen, tünetei voltak? (nem intim candida)

Figyelt kérdés
a fő problémám, hogy június óta híg a székletem, és hiába megyek orvoshoz, szerintem fingja nincs róla mi bajom van, mert azt mondja, hogy szerinte csak stresszes vagyok. (nem vagyok) meg hogy z teljesen normális, hogy annyiszor kakálok ahányszor eszek (25évig nem volt ilyen, úgyhogy szerintem nem normális) más tünetem is van, pl hullik a hajam, néha görcsöl a hasam, de az nem mindíg, sokszor felvagyok fázva, ingerlékeny vagyok. vélemény? lehet ez candida?

2015. jan. 13. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Probiotikummal könnyen meggyógyulhatsz ha candida. Nekem a Gasztro 825 segített. Ne várj azonnali gyógyulást, mert legalább 2 hónapig kell szedni, mire elmúlik a hasmenés.
2015. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem a torkomban mutattak ki candidát, mert még decemberben volt egy nagyon durva tüszősmandulám, hogy egy hétre elment a hangom. Akkor végigszedtem az antibiót, és a fájás elmúlt, de utána szűnni nem akaró "trutyi" termelődés volt a torkomban. Aztán jött nekem is felfázás, másfél hónapig nem akart múlni, majd csak a candida diéta alatt szűnt meg, addigra már csináltam, meg gyógyszert is kaptam. De nem a körzetitől, az leüvöltött, hogy ez baromság, "ilyen nincs, hogy candida, azt csak arra mondják, mikor nem tudják, mi okozza" (hiába van pozitív laboreredményem). Egy kedves orvos ügyfelem írt fel végül gyógyszert, neki is volt candidája pár éve, szintén a torkában.

Nekem is volt hasmenésem sokáig, pedig általában inkább székrekedéses vagyok.

A torkomban / emésztőrendszeremben meg mindig különböző tünetek voltak, attól függően, hogy mit ettem:

- ha édességet, akkor termelődött több trutyi

- ha tejterméket, akkor bugyorgott a hasam (laktózmentes termékektől nem)

- ha adalékanyagot, ételízesítőt, akkor megdagadt a mandulám és égett

- ha élesztőset, akkor szúrt a mellkasom és nehezen kaptam levegőt. Ez volt a legrosszabb, mert a szúrás kiterjedt aztán a vállaimra, hátamra, és durva légszomjam lett. Az élesztős kajákat nagyon hamar letettem.


Hát ezek (voltak) a tüneteim, tudom, még januárban kérdezted, de hátha tanulságul szolgál majd, aki rákeres erre a témára.

Most már tartom a diétát, és végre jobban érzem magam, ráadásul hála egy receptes oldalnak ( [link] végre jókat is eszem, még ha macerás is az állandó főzés, de látom a fényt az alagút végén :)

2015. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!