Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lenne valami komolyabb bajom?

Lenne valami komolyabb bajom?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. 4,6 az átlagom, a kedvenc tantárgyam a biosz,kémia és töri. Az lenne a problémám, hogy miután megtanultam egy témazáróra a kb.6-7 leckét, 1-2 hét múlva már csak részekre később pedig szinte semmire nem emlékszem. Miért van ez? Normális? Ha ismétlek akkor visszajön a tudás? És ha nem ismétlek és elveszlik az baj?
2015. jan. 18. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Normális dolog. Ezért kell ismételni a megtanultakat.
2015. jan. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ez teljesen normális. A tudás nem veszett el, csak átkerültek az emlékek a hosszútávú memóriádba.

Ez azt jelenti, hogy már nem kell újra megtanulnod, csak átolvasni és újra emlékezni fogsz.

Érettségi előtt is úgy fogod érezni, hogy mindent elfelejtettél, de nyugi amit rendesen megtanultál az majd eszedbe jut.

2015. jan. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Normális.
2015. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez normális átkeerül az agyban a tudás egy rejtetett távolabbi "polcra", az agy így működik.
2015. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem gyakorlod, akkor elfelejted.


En 8 tantargybol erettsegiztem, mindegyikbol kb 500 oldalt kellett kivulrol tudni... fel evvel az erettsegi utan mar nem emlekeztem semmibol semmire.


Ha valamulyen tudast fenn akarsz tartani, azt rendszeresen kell ismetelni.

2015. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!