Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudom kivizsgáltatni...

Hogyan tudom kivizsgáltatni egyedül a cukorbetegséget 16 évesen?

Figyelt kérdés

Anya nem hiszi el, hogy valóban állandó szomjúság és viszketésem van és az orvosom pedig anya beleegyezése nélkül nem fogad.

Apám nincs.

Mit tudok tenni?

Félel, hogy bajom lesz ebből, kb 2 hónapja vannak a tünetek, lehet több, vagy kevesebb nem tudom.

Mit tegyek?



2015. jan. 27. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Orvosod nem fogad? Te jó ég.

Akkor menj el egy másik orvoshoz, mondd el neki, hogy ez a helyzet, hátha tud segíteni. Én a múltkor a csúnya köhögésemmel egy másik városban mentem el egy tök idegen háziorvoshoz, és ellátott szó nélkül, egy próbát neked is megér.

2015. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Megpróbálom mindenképp, minnél előbb.

2015. jan. 27. 22:21
 3/13 anonim ***** válasza:
"az orvosom pedig anya beleegyezése nélkül nem fogad. " A betegjogi képviselőhöz lehet fordulni panasszal
2015. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Van más megoldás is, ami nagyjából jó eredményt ad.

Egy átlagos étkezés után kettő órával el kell menni egy olyan gyógyszertárba, ahol vállalnak párszáz forintért vércukor mérést.


Az fontos, hogy étkezés után elteljen másfél-kettő óra, mert egy egészséges embernek kell legalább másfél óra, hogy lemenjen az étkezés utáni vércukor szint, ami egészséges estben még értekezés után akár 12-ig is fel tud menni. Szóval az étkezés nélküli várakozás kell hozzá.


Ha a 2 órás cukrod 7 fölött van, akkor érdemes komolyan foglalkozni vele.


Ha a 2 órás cukrod 6.5 alatt van akkor nincs semmi gond.

Ha meg netán 4-6 között áll be akkor tökjó.


Meg lehet méretni reggel korán éhgyomorra, de akkor előtte nem szabad enni.


Ezekből is lehet látni, hogy van-e bármi komolyan vehető gyanúja.


A szülőd részéről viszont eléggé felelőtlen hozzá állás.

Ilyenkor az a minimum, hogy jól van lányom, akkor megnézetjük és megnyugszol ha nincs baj. Ha meg van, legalább időben el tudják kezdeni a kezelést, mielőtt kialakul bármi szövődménye.


Egyébként cukorbetegen is lehet hosszú, teljes értékű életet élni de nagyon oda kell figyelni arra, hogy egyszerre csak annyi szénhidrátot együnk, amit 2 óra alatt normális szintre le tud bontani a szervezet.


Egyelőre nem kell ettől tartani, de addig azért ne egyél kimondottan sok cukrot, amíg ki nem derül az eredmény.

A sok cukor korlátlanul egyébként is cukor betegségre hajlamosító tényező. Így "játszottam el" én is az egészségem, hogy szinte ebédre is gumicukrot és csokoládét faltam. Utána jöttek nálam is panaszok és három év múlva kiderült, hogy tényleg, ez diabétesz. Azóta viszont kitanultam mire kell vigyázni, hogy elkerüljem a szövődményeket. Sőt a korábban kezdődőket is sikerült vissza fordítanom, amire azt mondta a doki, hogy csak rosszabbodni szokott, még nem volt példa arra, hogy javuljon. Már van példa, amit magamon látok.


Majd leírom hogyan, ha valakit érdekel.

2015. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Voltam orvosnal mert a szivembe folyton belenyilal es most vizsgalatokra kell mennem de emlitettem a tuneteket is, az is ki lesz vizsgalva.

2015. jan. 28. 19:00
 6/13 anonim ***** válasza:
legalább ha nincs baj akkor megnyugszol, ha meg van akkor még időben megelőzik a nagyobb bajt. Majd írd meg, hogy végül mi lett az eredmény.
2015. jan. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben, ma megyek labor vizsgalatokra es jovoheten pedig a szivklinikara kardiografiara.
2015. jan. 29. 09:08
 8/13 homo ludensz ***** válasza:
Még egy dolog amit nagyon érdemes megszívlelned,ha jók a leleteid és a dokik szerint nincs okod aggodalomra akkor zárd le ezt a kiemelt önkontrollt. Csak annyira figyeld magad amennyire egészséges és ne ez töltse ki az élted 16 évesen. Esetleg légy szerelmes.
2015. jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az a baj a szerelemmel, hogy a mai világban márt nincs olyan lány, vagyis kevés az olyan lány aki normális, akibe érdemes lenne beleszeretni.

A vérvétel eredmények megjöttek, nem találtak semmit a vérembe, cukorbetegség se tűnik fel.

16-án megyek kardiográfiára, remélem nincs baja a szivemnek mert pont nem hiányzik ez az életembe :/ de ha nem lenne semmi baja a szivemnek nem nyilalna bele folyamatosan és egyre erősebben.

Kiskoromba szívklinikára hordtak anyáék mert nyitva volt a szívkamrám vagy mim, meg a családba előfordult már szorongás, szívbetegség meg ilyesmik, de ettől függetlenül remélem nem lesz semmi, vagy legalábbis nem végleges betegség :/

2015. febr. 6. 11:53
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nálad inkább szorongásos pánik betegség lehet, azért érzed mögötte a nem létező betegségek jeleit.


Inkább a pánik a szindrómákat, mint "..nem nyilalna bele folyamatosan és egyre erősebben" kellene vizsgáltatni pszichiáterrel. Már persze akkor, ha a szív vizsgálaton most mindent rendben találnak.

2015. febr. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!