Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulagyulladás, torokgyullad...

Mandulagyulladás, torokgyulladás váladék?

Figyelt kérdés

Ma voltam háziorvosnál és kaptam antibiotikumot, köptetőt meg hörgőtágítót. Szétmegy a fejem, marhára fáj a torkom - azon belül a manduláim, aludni nem tudok, lázas nem vagyok, a hideg nem ráz hála Istennek, fájnak a füleim is, illetve számomra leghihetetlenebb, hogy mindkét fogsorom is fáj... ilyet még így nem tapasztaltam, állandóan bedugul az orrom, hiába fújom, persze jön elég rendesen a cuccból... ülő helyzetben. Megnézte a torkom, mondta, hogy szép piros, meg meghallgatott... kb ennyi, de érzem, hogy a manduláimmal van a baj, mert ott fáj. Rég voltam már ilyen beteg, mint most.


A problémám viszont itt kezdődik. Valahol olvastam a köpőcsészéről, egy cikkben. Sokszor van úgy sajnos, hogy nem jön az orromból a váladék, amikor nem vagyok megfázva, de ilyen hátsó garati folyásom van, érzem. És nem tudom kiköpni, így lenyelem :S Tudom, hogy undorító, de mindig vagy hányok vagy hányingerem van és öklendezek, ha a számban érzem akár egy pillanatra is azt a váladékot.


Felmelegített sóval kúráltam ma a homlokomat meg az arcüreg területét, hogy még jobban megindítsam a váladék kiürülését, mert kellemetlen az a folyás is :S Azon kívül, hogy a gyomrom meg a beleim nem fogják imádni a váladékot... a manduláimra lehetnek még továbbra is rossz hatással, ha nem orvosolom ezt a problémát?


Infra lámpát szeretnénk venni, mert anyukám is ilyen gonddal küszködik, hogy van váladékfolyás, amit le is nyel ő is, ő már haladt, mert egy részét kiköpi, de szintúgy nyel le egy adagot :S


Köszönöm a válaszokat!!!


2015. febr. 6. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A manduláidra nem feltétlenül, de ha nem ürül rendesen a váladék, akkor egy komoly középfülgyulladást kaphatsz, amit ha nem kezelnek (fül-orr-gégészetre menj legközelebb, ne háziorvoshoz!), akár ki is szakadhat a dobhártyád!
2015. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hű,az nem jó. Köszönöm szépen a választ! Lehet a gégészetet meglátogatom nemsokára!
2015. febr. 6. 21:11
 3/4 A kérdező kommentje:
De elvileg az antibiotikum, mit kaptam (Azo Sandoz), az most per moment segít a fülfájásomon? Gondolok itt a hétvégére, mert az egyetemen, ahol tanulok van gégészet, de időpontfoglalós és nem biztos, hogy a jövőhétre kapnék időpontot. Meleg sós konyharuhát holnap fogok elkezdeni használni. Illetve a bátyám holnap hozza ki a bioptron lámpájukat. Talán ennyi átsegít a hétvégén?
2015. febr. 6. 21:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Azi Sandoz a neve az antibiotikumnak, nem azo sandoz... Elírtam a nevét.
2015. febr. 6. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!