Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet megtudni, hogy...

Hogyan lehet megtudni, hogy mikor tisztul ki és hogy mennyire szenvedett maradandó károsodást a tüdőm?

Figyelt kérdés

29 éves férfi vagyok. Összesen 8 évig dohányoztam. Naponta 10-15 szál cigit szívtam el, viszont voltak olyan napok, hogy rá sem gyújtottam. Közepesen gyenge cigarettákat szívtam. Legtöbbször kék Multit. Nem voltam egy kifejezetten erős dohányos. Hála Istennek, már majdnem 5 éve letettem a cigit és azóta maximum 5-6 alkalommal gyújtottam rá társaságban, iszogatás közben. Továbbra is meg tudom állni, hogy ne cigizzek, ugyanis leszokás után elkezdtem intenzíven sportolni. Futok, biciklizek és úszok rendszeresen.


A napokban láttam egy orvosi filmet a dohányzásról és a káros hatásairól. Mutatták, hogy a dohányos emberek tüdeje hogy néz ki, és mennyire károsodik. Viszont azt nem mutatták, hogy hogyan lehet megállapítani azt, egy leszokott dohányos ember tüdeje mennyire károsodott.


Tehát a kérdésem az lenne:

Hogy tudom kideríteni, hogy a tüdőm ez alatt a 8 éves dohányzás alatt mennyire károsodott, és hogy mikor ürül ki teljesen belőle ez alatt a 8 év alatt felhalmozódott méreganyag? Ha rendszeresen sportolok továbbra is, akkor visszaáll a tüdőm olyan állapotba mintha soha nem dohányoztam volna?



2015. febr. 10. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Maximalista vagy. Amit egyszer javítottak, sosem lesz olyan, mint az új. A másik mondás: a nikotin, az alkohol, és a kábítószer nem bocsánatos bűnök.
2015. febr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Létezik egy gép,ami sokmindenre jó,én pl. az asztmámra kaptam. De segít a dohányzás ártalmainak csökkentésében is. Tisztított levegőben porlaszt speciális gyógyvizet,és azt kell belélegezni,ameddig jól esik. Próbáld beszerezni,hatékony.
2015. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
CT-vel (Computertomographie) sokkal részletesebben látszik a tüdő. Már pár miliméteres elváltozásokat is észrevehetnek, amit mondjuk a röntgenen még nem. Ha nincs panaszod, akkor nem hiszem, hogy kapsz beutalót. Sok kórház végez fizetős CT-t is, kérdezz rá telefonon. Mohácson a Városi Kórházban (csak példaként írom, máshol lehet hogy drágább) úgy tudom 22.000ft a kontrasztanyaggal végzett CT. De mindenképp azzal kérd ha véletlen elmész, mert azzal sokkal részletesebben látják. A felvételt orvosok kielemzik, és meg is kapod egy CD-re írva.
2015. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!