Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbetegség? (a lényeg lent)

Bromsie486 kérdése:

Pánikbetegség? (a lényeg lent)

Figyelt kérdés

Januárban számítógépezés közben, egyszerre elkezdtem szédülni, minden előjel nélkül. Nagyon megijedtem így felszökött a vérnyomásom és a pulzusom is, anyukám kihívrta a mentőket. Bent feküdtem 3 napig majd haza engedtek, teljesen jó labor eredményekkel és azt mondták semmi szervi bajom sincs. Hazaértem és eléggé álmos lettem, így hát fürdés után ledőltem. Ébredés után nem éreztem a testemet. Mozgatni tudtam mindenemet de nem éreztem kb semmit. Aztán itthon voltam 1 hetet, majd jött a suli. A vérnyomásom amúgy naponta 3-szor mérni kell. És hát, 3 nap után rosszul lettem Csütörtökön, és így lett egy 5 napos hétvégém. Ugyanez, teljesen ilyen sorrendben bekövetkezett 3-szor egymás után. 3 egymást követő héten hazajöttem Csütörtökön.

Azóta tudok járni iskolába. A tüneteim a következőek: Ha rosszul leszek, akkor általában szédülök, a vérnyomásom mindig eltérő, tehát arra következtettem, hogy ez véletlen egybeesés, mivel a vérnyomásom azért magas, mert én azt akarom tudat alatt, hogy magas legyen, mert ezt tartom normálisnak, azok után, hogy az első rosszul lét után 140-es volt. Remegéseim vannak, bár ez szerintem a kimerültségtől van. Az első rsszul létnél halál félelmem is volt, és pont ma is ugyan ez megtörtént, annyi különbséggel, hogy ma csak szédülés és szapora szívdobogás volt egész addig, ameddig a nővérem meg nem ölelt és lenyugtatott. Azóta jobban vagyok. Mindenemmel készen állok harcolni a pánikbetegség ellen, mert én ebbe nem vagyok hajlandó beletörődni. Vannak céljaim, amiket el akarok, és el is fogok érni. A kérdés tehát, hogy azok, akik hasonlót tapasztalnak, hogyan kezelik illetve mulasztják ezt el?


2015. febr. 14. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy pánikbetegséged van. De akkor lelki oka kell, hogy legyen. Arról nem írtál. Ha azt meg tudod oldani, akár pszichológussal vagy csak bárkinek kibeszéled, úgy már sokkal könnyebb.

Ilyen még nekem nem volt, ehhez képest sokkal gyengébb volt. Amint megszűnt a kiváltó ok, úgy ezek a tüneteim is megszűntek.

2015. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nos, járok pszihológushoz, minden Kedden, mivel elküldtek, és igen azt kifelejtettem, hogy azt mondták, csakis lelki oka lehet, egyébként emo vagyok és nagyon zárkózott, és bevallom talán tényleg lehet lelki oka. Nem tudom mennyire vagy velünk emokkal tisztába, de elég nehezen esik nekünk bevallani, azt, hogy külső segítségre van szükségünk egy lelki dologban, de lehet, hogy következő alkalommal megteszem, köszönöm a választ.
2015. febr. 14. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!