Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Stressz okozta gyomorfájás....

Stressz okozta gyomorfájás. Valóban ez áll a háttérben?

Figyelt kérdés

A következőkben arra szeretnék választ kapni, hogy valóban lehetséges e,hogy a 12 éves húgomnak családi viszályok okozta gyomorproblémai legyenek.A történet a következő:

A szüleink pár hónapja elég zavaros kapcsolatban élnek, mivel kiderült apukám csalta anyukámat és ebből a kapcsolatból még egy gyerek is született. Ezt a tényt valójában ketten a húgommal derítettük ki,akkor még semmit sem sejtve a következményekről. Apukám továbbra is folytatta kapcsolatát, anyukám pedig hol válni hol pedig maradni szeretett volna. Maradásának legfőbb oka az én lettem volna ,mivel idén kicsengetek és anyukám nem tudta volna egyedül állni az evvel járó költségeket.Így mivel nem volt biztos benne ,hogy ha ő elköltözne és mi is mennénk vele (anyunak esze ágában sem volt a húgommal külön választani minket),hogy apukám egyáltalán segítene a költségek fizetésében.Így legjobb belátása szerint maradt. Persze ez idő alatt folyamatos viták voltak, ami nem viselt engem túlzottan meg, és próbáltam figyelni arra ,hogy a húgomat se érje semmi baj. Ahogy tudtam beszéltem vele, és próbáltam biztosítani róla ,hogy anyuék bárhogyan is döntenek én mindig ott leszek neki. Ennek az ügynek lassan vége, mert apukámék szakítottak, viszont a húgomnak erős görcsök jelentkeztek a gyomra körül.Több orvos is megvizsgálta viszont senki nem tud semmit mondani, jelenleg is kórházban fekszik, valószínűleg szerdán kiengedik, de senki nem tud pontos magyarázatot adni arra ,hogy mi lehet a baja.A görcsök azok nem rendszeresek és nem kiszámíthatóak, viszonylag jó kedvű, ám mikor görcsöl akkor kifehéredik és gyakran belázasodik.


Mivel nem tud senki semmit mondani, gondoltam megpróbálok utánanézni.Bele botlottam a stressz hatására keletkezhető betegségek sorozatába, így ezzel a családi nyavalyával összekapcsoltam. Ha bárkinek hasonló problémái voltak , vagy esetleg van tapasztalata e téren, kérem ossza meg velem.

Előre is köszönöm! :-) Egy 18 éves lány.


2015. febr. 23. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges. Bár nekem általános suli 7-8. Osztályától voltak ilyen gondjaim, aztán 9.től felerősödött. IBS-em van, pontosan a stressz miatt. És ezért fogytam szépen a 4 év alatt, persze nincs miből. Próbáljatok minél nyugodtabb körülményeket biztosítani és enyhülni fognak. 19/L
2015. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A stressztől fájhat a gyomra, de a láz az nem stimmel. Ideg alapon legfeljebb 37 C fokra megy fel a hő.
2015. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!