Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Krónikus (idült) gyomorgyullad...

Krónikus (idült) gyomorgyulladás (gastritis)?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,krónikus gyomorgyulladásom van.Helicobacter pylori baktériumom is volt,de az már nincs.Állandó hányingerem van. Valakinek van tapasztalata evvel a betegséggel,hogyan gyógyítható,meddig tart,...?

2015. márc. 5. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvostól, pontosabban gasztroenterológustól kellene tanácsot kérned.
2015. márc. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Anyukámnak is krónikus gyomorgyulladása volt. Esomeprazol Actavis 40 mg tabletta napokon belül megszüntette a tüneteket.
2015. márc. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szamo77db ***** válasza:
Én a refluxomra kapok Esomeprazol Sandozt, 2x20 mg-ot. Nagyon jó, tehát van segítség!
2015. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a savcsökkentőkkel, hogy utat nyitnak a fertőző bacik felé, amit normálisan a gyomorsav kinyír. Ne tudom, hogy szedsz-e ilyet...


Én vesetranszplantált vagyok, és nekem is krónikus gastritisem volt, mert az immungyengítés miatt mindenféle gyomorfertőzést elkaptam. Nekem is hányingerem volt, szörnyű hangokat (hangos és hosszú gyomorkorgások) adott ki a hasam és hiába kaptam rá sokszor sokáig antibiotikumot, egy idő után mindig visszajött.


Ami nekem használt (magamtól találtam ki orvosi könyvekben való utánolvasás után) az az élesztőkúra. Az élesztőgombák maguktól termelnek olyan természetes antibiotikumokat, amik megölik a bacikat.


Én minden reggel és este egy fél pohár tejet és egy kiskanál cukrot meglangyosítok, és abban egy 5 percig pelfuttatok kb. 10-12g élesztőt, és azt megiszom (a sárga budafoki élesztőt veszem a boltban). Azóta nincsen problémám a gyomrommal, elmúlt a hányingerem, a gyomorkorgás és az étvégyam visszajött, híztam 9 kilót is (185 centisen 59kg voltam, mert nem tudtam enni az állandó gyomorgyulladás miatt, most már 68 vagyok). Próbáld ki, hátha neked is használ. Egyébként is tele van B vitaminokkal az élesztő.

2015. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező,


Tudnál segíteni privátban, ha még itt vagy? :)

2022. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!