Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsony vérnyomással küszködö...

Alacsony vérnyomással küszködök pár hete, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Elmentem vele orvoshoz, aki javasolta, hogy igyak kávét,feküdjek le és tegyem a lábam a magasba. Na most én mindent kipróbáltam de semmi nem vált be. Valakinek van javaslata hogy hogyan lehet az alacsony vérnyomást "karbantartani"?

2015. márc. 16. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Hideg vizes zuhanyozás..

Több folyadékbevitel...

Vérnyomásemelő fűszernövények, pl. a majoranna...

Mozgás...

Erős tea fogyasztása. (Lassabban és tartósabban emeli meg a vérnyomást, mint a koffeines kávé)


Ezek jutottak most hirtelen az eszembe....

2015. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nyisziati válasza:

Anyukámnak is alacsony volt a vérnyomása, ő kávéval "kezelte". Mondjuk ettől meg hullámzó lett a kedélyállapota, úgyhogy az erős tea szerintem is jobb.

.

A legerősebb az "egyetemista tea", kotyogósba töltöd a szálas teát a kávé helyett, majd lefőzöd. Rúg, mint Chuck Norris, kipróbáltam. :D

Persze ezt lehet higítani, akkor nem annyira durva.

2015. márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Viccesen azt mondanám, hogy olvass híreket. Vagy kezdj bele egy meddő vitába.


Komolyra fordítva a szót a rendszeres testmozgás sokat segít a vérnyomás karbantartásában, ugyanis aktívabb anyagcserére ösztönzi a szervezetet. Továbbá jót tesz az emésztésnek, a közérzetnek és az erőnlétnek is. Nem kell komoly hegymászásra gondolni, csak egy héten legalább 3x egy órát mozogj. Ha hazagyalogolsz, már az is valami.

Én megnézném az étrendedet is. Ha például kihagyod a reggelit, akkor meg van az egyik oka az alacsony vérnyomásnak. Lehet kávéval próbálkozni, de egyrészt koffein függőséget okoz, másrészt utána még álmosabb leszel. Gyógyteákkal lehet ezen javítani, ezeknek utána kell nézni melyik való rá, de csak kiegészítő kúraként érdemes csinálni. Fontos a napi megfelelő idejű, napszakú és minőségű alvás.

Ha vegetáriánus vagy és nem eszel húst, akkor gondoskodni kell az ezzel elhagyott esszenciális zsírsavak, fehérje, protein stb. pótlásáról.

Nem derült ki, hogy hány éves vagy, milyen magas vagy és mennyi a vérnyomásod. Ezt a hármat egyszerre vizsgálva lehetne következtetni arra, hogy mennyire számít alacsonynak a vérnyomásod.

2015. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!