Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztenciám van, de...

Inzulinrezisztenciám van, de nagyon szeretnék kakaót inni. Nincs valamilyen olyan tej, amiből megoldható (persze cukormentesen)?

Figyelt kérdés
2015. márc. 31. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Sima tehéntejből is lehet, csak bele kell számolni a CH mennyiségbe, meg persze gyors CH-nak számít, így nem lehet akármikor inni.
2015. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az orvosom csóválta a felvetésre a fejét, azt mondta, tejet még kávéba is csak ha nagyon muszáj.
2015. márc. 31. 21:55
 3/7 Passiflora ***** válasza:

Van pl. rizstej, ha jóval drágábban is, mint a tehéntej.


(Régebben szokott hozzánk vendégségbe jönni egy kislány, aki allergiás a tejfehérjére, olyankor vettem egy-egy dobozzal. Szerintem egész tűrhető íze van.)


Vagy megpróbálhatnád simán forró vízből készíteni a kakaót, és kókuszport feloldani benne, hogy egy kicsi krémes állagot adjon neki. (Nem oldódik fel maradéktalanul, viszont finom. :-)

2015. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg? Érdekes. Nekem a dietetikus nem mondta, hogy baj lenne, csak felhívta rá a figyelmem, hogy az összes tejtermék gyorsan felszívódó CH.
2015. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem külön vette a tejet és a tejtermékeket. Utóbbira azt mondta, h oké, lehet, a tejet viszont iktassam ki. Neten is olvastam, hogy nagyon megemeli az inzulinszintet, de akkor most nem tudom, mennyire tartsak tőle.

A rizstej jó ötletnek tűnik, köszönöm, kipróbálom! :)

2015. márc. 31. 22:15
 6/7 Passiflora ***** válasza:

# 5


Bocsánat, de én meg épp arra jöttem rá utólag, hogy ha a gyorsan felszívódó szénhidrátot kell kiiktatnod az étkezésedből, akkor szinte biztos, hogy se a rizstej, se a kókuszpor nem jó ötlet!!


Laktózmentes tej esetleg? (Nem tudok róla, hogy a tejben lenne bármi más szénhidrát, de nem merném biztosra mondani.


Esetleg kérhetnél tanácsot dietetikustól.

2015. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cukormentes mandulatej, eritrit, kakaópor.

Tejszín/víz fele-fele arányban is jó.

2015. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!