Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux betegséget állapítottak...

Törteli Attila kérdése:

Reflux betegséget állapítottak meg nálam. Valami jó gyógyteát tudtok-e ajánlani? Vagy csak elég a savlekötő? Ne egyek házi ételeket, paradicsomot stb. még akkor se ha úgy érzem bírom?

Figyelt kérdés
A tünetem a szinte állandó de enyhe gyulladás érzése volt a nyelőcsőnél éveken keresztül míg végül most kiderült refluxom van (gyomortükrözés után). A gyomrom nem fáj úgy érzem bírnék enni mindent. A prof. Szerint még időben vagyunk de a nyelőcső kezd elváltozni a sok savtól. Controlok 40mg-is savlekötőt kell szednem reggel és este.

2015. ápr. 2. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is refluxos vagyok, szedek rá savlekötőt és bár mondták, hogy mik azok az ételek, amik okozhatnak gondot, de hogy őszinte legyek, eszek mindent, amit egyébként is, és speciel olyat is, ami egyébként termeli a gyomorsavat, de nem okoz gondot.
2015. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Peridot ásványvíz vált be nagyon.
2015. ápr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pszichés oka van , Barnai Robertó youtube videója feltárja az okát és kineziológus megszünteti .
2015. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek a 3-as válaszolóval.

Nálam is elő szokott jönni pszichés okokból, száraz köhögéssel társulva. Például mostanában is, mert érzem a társadalmi feszültséget amit például a brókerbotrány okozott. Ha kimegyek a természetbe vagy Ausztriába, semmi panaszom nincs. Vagyis a 100 %-os megoldás a kiváltó ok megszüntetése, vagyis a társadalmi feszültségnek ne lehessen hatása. Volt időszak amikor emiatt keresgéltem megfelelő eladó tanyát. Főleg a Bakony lazítja el a lelket, de több hasonló hely is lehet az országban. Persze azért furcsa és ciki hogy Sobri Jóskaként kell bújkálni az egészség érdekében.

2015. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából nem érzem az ételek káros hatását a gyomromra inkább a nyelőcsővem érzékeny. A reggeli ébredéseknél érzem a sav hatását. Olvastam a neten elég szigorú diétákról de nem mondott a prof. semmi ilyet csak-savas,erősen zsíros, csípős kerülését ezeket be is tartom (a zsírost nem igazán tudom mindig elkerülni). Viszont párna jó lenne mert amin alszok mindig lecsúszom róla reggelre:-)) reflux párnáról tudtok?
2015. ápr. 3. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok, hogy 15-20 cm-re legyen a fej, nyak emelve, ne vízszintesen feküdjünk. Mit mondjak, kipróbáltam, két napig nem mozdult a nyakam. Hasonló panaszokkal küzdök én is, hol jobb, hol rosszabb. Esomeprazolt szedek, ami nagyon jó gyógyszer, már csak a diétát kéne tartani, csokiról, cigiről, kávéról leszokni, és máris megszűnne minden panasz (egyben kb. az összes örömforrás is).
2015. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem az édeskömény tea csodákat tesz, de a rooibos is nagyon jó.
2015. máj. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!