Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezhet kétféle reumás,...

Létezhet kétféle reumás, autoimmun betegség egyszerre egy embernél?

Figyelt kérdés
mert nekem rheumatoid arthritis és spondylitis ankylopoetica diagnosztizáltak. szteroidok után jobban is lettem viszont így két év elteltével újra kezdenek előjönni a tünetek. azt hittem elmulnak idős koromig legalább de nem. és most olvasgatok a betegségek után hogy mit lehetne és nem akarom elhinni hogy ez a két betegség egyszerre van nekem. pedig a papírjaim alapján igen... van valakinek ilyen betegsége? és mit tanácsol? gyógyszert nem fogok ismét szedni azt biztos.. valami terápia, torna hasonlók? köszi előre is!
2015. ápr. 14. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka, de előfordul.


Sajnos, ezekre a betegségekre egyelőre nincs oki gyógymód, amitől véglegesen elmúlnak, ezek élethosszig tartanak, mint pl. a cukorbetegség. Vannak olyan szerek, amik jelentősen csökkentik, ill. teljesen el is mulaszthatják a tüneteket, és ami ennél fontosabb, megakadályozhatják az ún. radiológiai progressziót, azaz az ízületi porc és a csontok olyan elváltozásait, amelyek hosszútávon súlyos deformitásokat okoznak. Ezeket csak kijelölt centrumokban adják, szigorú feltételei vannak.


Megfelelő gyógytorna kiegészítő kezelésként jót tesz, de mindenképp el kéne menned reumatológushoz, és megbeszélni vele a továbbiakat. Ha cukorbeteg lennél, nem adnál magadnak inzulint, ha arra szorulsz?

2015. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!