Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért gyullad be a torkom, ha...

Miért gyullad be a torkom, ha hideget eszem/iszom?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem hogyha pl. hideg italt iszok, vagy fagyit eszek, másnapra megfájdul a torkom, majd belázasodom és még az orrom is folyni kezd, épp úgy mintha mondjuk influenzás lennék.

Miért lesznek influenzához hasonló tüneteim ha hideg ételt/italt fogyasztok? Valaki levezetné nekem ezt tudományosan?



2015. ápr. 21. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
a testnek van egy állandó hőmérséklete, amit bármi áron megpróbál fenntartani. ha hideget eszel iszol, akkor ezzel lehűtöd a tested amit valahogyan kompenzálnia kell a testednek.
2015. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hideg étel/ital hatásra károsodnak az érintett nyálkahártyák s sejtpusztulás következik be. Az ilyenkor felszabaduló toxikus anyagokat a szervezet immunrendszere külső kórokozók okozta támadásnak veszi és védekező reakcióval válaszol. Jelentős az egyéni érzékenység eltérése.
2015. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy kompenzálja.De 24 óra elteltével kezdi mindezt? És utána akár 1 héten keresztül?
2015. ápr. 21. 11:58
 4/8 A kérdező kommentje:

#2-es válaszoló--> Nem is gondoltam volna, hogy sejtpusztulás történik. :/

Így már érthető.

Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 21. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hideg hatására a vérerek összehúzódnak, a felső légutak vérellátása csökken, a garatban lévő immunsejtek szaporodása mérséklődik, számuk leesik, emiatt a levegőben lévő kórokozókkal szembeni védekezőképesség csökken.

Az egész hatásmechanizmus hasonló a megfázáshoz.

2015. ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, a levegőben folyamatosan jelenlévő kórokozók okozzák?Csak a hideg miatt nincs elég immunsejt ami kivédhetné őket?

Na most vajon a 3 különböző válasz közül melyik a nyerő? :)

2015. ápr. 21. 12:50
 7/8 anonim ***** válasza:
A 3. a nyerő. Hidd el. Egyszerűen nem lesz képes az a rész védekezni. Ugyan az, mint amikor alulöltözöl, és megfázol. Az immunrendszered működése csökken, legyengülsz a hidegtől, és megtámadnak a bacik/vírusok.
2015. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 21. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!