Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy betegségben...

Pajzsmirigy betegségben szenvdeőknek: a TSH 7.390 nagyon nagy eltérésnek számít? (norm értéknek: 0.360-5.500 van írva)

Figyelt kérdés
Ma készült el a 9 éves kislányom laborja, volt már eltérés 1 éve is, de nem ilyen sok. Akkor azt mondta az endokrinológus hogy figyelni kell, rendszeresen nézni a pajzsmirigyet, akkor nem kellett semmi egyebet tenni. 7.390-nél ez túlműködésnek számít?Ha igen mire számíthatunk?Olyantól várom elsősorban aki szenved ebben a betegségben, milyen tüneteket tapasztal?A kislányomon egyedül azt látom hogy állandóan sápadt és kicsit fáradékony.

2015. ápr. 23. 21:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és anti sztreptolizin-o -nál is a maximum 220 helyett 330 lett az eredménye. Ez micsoda?Van köze a pajzsmirigyhez?
2015. ápr. 23. 21:50
 2/6 anonim ***** válasza:

A TSH érték alapján nem pajzsmirigy túlműködése, hanem alulműködése van a kislányodnak.


Az emelkedett Anti-streptolizin O érték egy bizonyos Streptococcus baktériumtörzs jelenlétére utal.


[link]

2015. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Jaj megijedtem ettől a baktériumostól, most olvastam után máshol is....inkább le se írom miket írt, mik lehetnek, remélem a doki megnyugtat majd holnap.....
2015. ápr. 23. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj ne idegeskedni holnapig sem miatta.


"A Streptococcus pyogenes, más nevén az A-típusú sztreptokokkusz rendkívül közönséges baktérium: aligha akad, akinek ne okozott volna még torokfájást ez a garatban megtelepedő, jobbára ártalmatlan kórokozó."


Ráadásul ha egy baktérium esetében a normál tartomány felső határához képes másfél szeresére emelkedett érték az egyáltalán nem vészes, egy komoly fertőzés esetén a sokszorosára, vagy akár a több százszorosára is emelkedhet az érték. Lehet, hogy a nemrég esett át egy torokfertőzésen a kislányod, és ez már a gyógyulási stádiumban mért érték.


Jobbulást kívánok neki! Ha van kedved, írd majd meg, hogy mit mondott a gyerekorvos meg az endokrinológus.

2015. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy!:-)Köszönöm, megnyugtattál! Olvastam olyant akinek 1600 volt az érték, szóval tényleg kicsit megnyugodtam. Megírom mit mondott az orvos. Köszönöm még egyszer!
2015. ápr. 23. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! :-)
2015. ápr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!