Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 21 éves főiskolás fiamnál...

A 21 éves főiskolás fiamnál discopátiát (L. V. -S.1. csigolya) mutatott ki a röntgen. Tudtok javasolni valami hatásos kezelési módszert?

Figyelt kérdés
A fiam nagyon magas (190 cm). Sokat ül,reggeltől estig órái vannak, és keveset mozog.Szívbillentyű problémája is van emiatt minden fokozott terheléstől, pl. futástól, kézilabdától óvja az orvos. A fájdalom az alsó lábszárába sugárzik ezért fogalmam sincs,hogy milyen sport/mozgás/terápia lenne az amivel - a gerinctornán kívül -egy kicsit tudnánk javítani az állapotán.Rengeteget olvastam róla, de kipróbált,megtapasztalt véleményre vagyok kíváncsi!
2015. ápr. 28. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Marfan szindróma?
2015. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyébként az úszás az egyetlen ami kíméli az ízületeket. (tudtommal)
2015. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az orvos alaposan áttanulmányozta a röntgenfelvételt (kettő is), ez alapján mondták egyértelműen a discopátiát.

Én úgy gondolom,hogy jó lenne még CT, vagy inkább MR vizsgálat is, ezért a jövő héten ismételten felkeressük az orvost mert az általa írt gyógyszerek semmit nem hatnak.

Én is az úszásra kérdeztem rá rögtön: azt mondta,hogy háááááát jó, de Ő inkább a gyaloglást,túrázást javasolja vékony talpú cipőben egyenetlen talajon. Persze először szedje be a fájdalomcsillapítókat mert egyébként pár lépésig jut el...

Elhiszitek,hogy meg vagyok rémülve....

2015. ápr. 29. 08:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van, 23 éves vagyok, Mri vizsgálaton derült ki, panaszt nem okozott, nem kell megijedni, mozogni meg kell, ugyanúgy L5S1 nekem is: az l5 s1 discus dehidratált ellapult, kis kiboltosulás mely a bal oldali kilépő gyököt modellálja, tisztán emlékszem arra a durva mozdulatra amikor szétcsaptam a derekam.. Egy erős hirtelen nagy erejű csavarás. Én sporttal szereztem, az mr 2 évvel később készült és más okból, véletlenül lett felfedezve. Nagyon sok embert, fiatalt érint hasonló dolog és nem is tudnak róla, nem kell annyira félni tőle.


Azóta áttértem a konditermi edzésre és az úszásra. A hegyi túra meg az egyenetlen talajon járás egyébként tényleg a legjobb.


Ülni meg meg kell tanulnu rendesen, nem domború derékkal. Ékpárna, deréktámasz ami jól jöhet.

2015. jún. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!