Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jelenleg Magyarországon az...

Jelenleg Magyarországon az emberek mely betegségek miatt kerülnek leggyakrabban kórházba, és ezek közül melyekben halnak meg a legtöbben?

Figyelt kérdés
Városban lakom, naponta 5-6x hallom, hogy megy a mentő szirénázva valahova. Régebben nem hallottam ennyiszer, de az utóbbi néhány évben jelentősen megsűrűsödtek az ilyen esetek. Mitől? Régebben miért nem hallottam, hogy ennyiszer mentek volna a mentők? Illetve mik az okai ennek, milyen betegségek? Hogy lehet ellenük védekezni?
2015. máj. 4. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az egész világon a tüdőrák és rákos megbetegedéses betegségeket a magyar férfiak vezetik.Második helyen a magyar nők.Budapesten a szmog miatt,aztán ott a dohányzás.Mindenkiben benne van a rák,de ha ráteszünk pár lapáttal et van.Harmadik helyen szintén a magyarok állnak,ezennel a szívrohamokkal,szívelégtelenséggel.Ez a nagy elhízásés a stresszes életmód miatt van.Elvégre mindenki aaggódik,gürizik.Elveszünk a munkába és nincs kiegyensúlyozott életünk/étrendünk.
2015. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem egyértelműen a betegségek fedőjele! Inkább a technika fejlődése és a társadalom politikája miatt szól többször a sziréna.

Mindezek mellett vannak problémák amit orvosolni kéne! Pl. Hogy szántóföldjeinket egyre több helyen autópályák szelik ketté. A rajta koptatott gumipor beeszi magát növényeinkbe és bekerül ételeinkbe is. Szervezetünk lassú alkalmazkodó képességénél fogva nem ismeri fel ezt az idegen anyagot, ezért rengeteg betegséget idéz elő!

Születésünk után nem tanulunk meg normálisan lélegezni. A szervezet az oxigénhiányos létet is próbálja korrigálni, ez mindaddig sikerül is neki, amíg a szervezet el nem salakosodik. Mikor már az elsalakosodás oly mértéket ölt, hogy ez gátolja, tovább rontja az oxigénellátást, a testben ezt fáradékonysággal jelzi, Ez az első tünete, amit nem veszünk észre nem figyelünk oda rá. Alszunk pihenünk többet, ha megtehetjük. De az oxigénhiányt már a pihenés sem szünteti meg, ezért a lélek is sérül, így gondolkodásunkra is kihat. Felemészti anyunk minden szabad kapacitását, ami egyébként a boldogság felismeréséhez kell. Búval baxottakká válunk, megjelennek pszichés eredetű tünetek!

A folyamat visszafordítható, erre itt vagyok Én élő példa!

Ha gondolod emailben elmesélem, hogy én hogyan lettem úrrá a gyötrelmeken.

2015. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet az is az oka, hogy a mentősök már félnek nemet mondani egy-egy esetre. Én traumatológián dolgozom, naponta jön mentő olyannal, hogy beütötte a nagylábujját ami nem is fáj. Semmi túlzás nincs benne, tényleg megtörtént. De volt aki csak kontrollvizsgálatra jött mentővel, mert elfelejtette közölni a diszpécserrel, hogy nem öt perce volt a nyílt lábszártörése hanem 3 hete...

Ilyenkor nyilván nem szirénázva jönnek, de azért durva, hogy mi mindennel terhelik a mentősöket. Nem véletlen hívjuk már őket tajtaxinak.

2015. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Én traumatológián dolgozom, naponta jön mentő olyannal, hogy beütötte a nagylábujját ami nem is fáj. Semmi túlzás nincs benne, tényleg megtörtént. De volt aki csak kontrollvizsgálatra jött mentővel, mert elfelejtette közölni a diszpécserrel, hogy nem öt perce volt a nyílt lábszártörése hanem 3 hete..."


Ez így van, de gondolj bele, itt a gyakorin bármit kérdezel, rögtön azt felelik rá, hogy "honnan tudjuk, menj el orvoshoz". Pl nekem már hetek óta vérzik az orrom, de csak kicsit, és csak akkor látszik, amikor kifújom. Ha ezt kérdésben feltenném, szerinted milyen választ kapnék rá? azt hogy "MENJEK EL ORVOSHOZ!!" Bármi van, rögtön orvoshoz küldenek, pedig az ember erre az oldalra akkor tesz csak fel kérdést, ha azzal nem tud, vagy nem akar orvoshoz menni. Aki olvassa ezt, az kérem ígérje meg, hogy ezentúl többet nem fogja a semmiért is a kórházba küldeni a kérdezőt, csak mert a kedves válaszoló nem tudja rá a választ.


És most visszatérve a kérdésre. Az azért elég durva, hogy ilyen nagy mértékű a rákos, és érrendszeri megbetegedések száma Magyarországon. Nem is gondoltam volna, hogy SEHOL a világon nem halnak meg akkora arányban, mint nálunk. Indiába láttam, hogy az ünnepeken festékkel dobálják egymást, és tüdőzik le a rákkeltő rosszminőségű, mérgező festéket. Mégis többen halnak meg nálunk rákban, mint máshol. Ez ijesztő. Én arra gondolok, hogy olyan nagy mennyiségű urán érc van a föld alatt, hogy a háttérsugárzás jelentősen nagyobb mint máshol, és ez okozza a nagymértékű rákos megbetegedések számát. Ha pedig mégsem ez a probléma, akkor pedig nincs más hátra, mint hogy valamivel besugároznak minket, amit mérni nem lehet, de hosszabb távon hatással van ránk. Alkoholizálni máshol is alkoholizálnak, ha tényleg a rossz életvitel miatt lenne ennyi megbetegedés, akkor meg kéne keresni, hol élnek a legrosszabb életvitelben a földön, hol alkoholisták a legtöbben, és abból kiderülne, hogy ez a nagymértékű megbetegedés elvárható-e, mert szerintem bárhogy is élünk, azért ez a nagymértékű halálozás mindenképp túlzás.

2015. máj. 4. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:

"Aki olvassa ezt, az kérem ígérje meg, hogy ezentúl többet nem fogja a semmiért is a kórházba küldeni a kérdezőt, csak mert a kedves válaszoló nem tudja rá a választ."


Akkor is muszáj ezt mondani, mert vannak dolgok amikre csak az orvos mond biztosat.

Pl volt nálunk egy gyerek akinek szemölcs volt a kezén. Anyuka úgy gondolta, hogy tesz rá egy kis ecetes fokhagymát, mert az milyen jó lesz neki. A gyereknek konkrétan elhalt a bőre és fél éve plasztikázzák.

Lehet, hogy ő is itt gyk-n kapott ilyen rohadt jó tanácsokat.

Azért lehet józan ésszel is gondolkodni. Ha pedig otthon akarod kezelgetni magad, utána ne az orvost fikázd ha már ő sem tud csodát tenni. (Lehet, hogy te pont nem, de erre is akad bőven példa).

2015. máj. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!