Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Apukám tbc fertőzött. Engem...

Apukám tbc fertőzött. Engem csak tüdőszűrőre utaltak be. Nem kéne mantoux próbára is mennem?

Figyelt kérdés
Apukámról nemrégiben kiderült, hogy tbc fertőzött, már kórházban kezelik. Barátnőjéről kiderült a mantoux próbán, hogy fertőzött ő is, úgy hogy tüdőszűrőn semmi rá utaló jel nem volt. Én csak tüdőszűrőre kaptam beutalót a kórháztól, úgy hogy tudják apukámról hogy fertőzött. Miért lehet ez? Nekem miért nem kell mennem mantouxra?

2015. máj. 18. 19:44
 1/1 szamo77db ***** válasza:
Nekem anyám volt TBC-s. Engem beoltottak, mindenféle vizsgálatokat végeztek rajtam. Rétegröntgen, vérvétel, röntgen, ilyesmi. Szerencsére nekem nem volt semmi bajom. Anyám nem volt fertőző, mert a TBC-s gócot körülvette egy burok, úgy mint a gesztenyét. Tehát nem jöhetett ki a gócból semmi. A gyógyszerek sajnos nem használtak, így végül műtéti úton kellett eltávolítani a gócot. A műtét után még szednie kellett gyógyszert egy ideig. Jó volna, ha téged is megvizsgálnának!
2015. máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!